Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Budowlani z Naftą II, ChTPS Chodzież z Sokołem…

II liga: Budowlani z Naftą II, ChTPS Chodzież z Sokołem…

Rozgrywki zasadniczej części sezonu w grupie pierwszej II ligi siatkarek, właśnie wkraczają w decydującą fazę. Już w najbliższą sobotę odbędą się mecze o dużym znaczeniu dla ostatecznej kolejności pierwszego etapu rozgrywek.

Rezerwy akademiczek z Poznania czeka starcie z mocno przebudowaną drużyną Pałacu II Bydgoszcz. Studentki z Wielkopolski liczą zapewne na komplet punktów, gdyż za przeciwniczki mają zespół regularnie przegrywający spotkania wyjazdowe. Zapewne obie drużyny będą chciały zrehabilitować się za ostatnie przegrane spotkania derbowe i przedłużyć swoje szanse w walce o bezpieczną szóstą lokatę po fazie zasadniczej. Faworytem wydaje się być zespół gospodyń, a może jednak dojdzie do niespodzianki?

Typ Strefy Siatkówki:AZS AWF Poznań II – Pałac II WSG Bydgoszcz 3:2

Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz w Toruniu, gdzie rewelacja sezonu Budowlani podejmą Naftę Gaz II Piła. Drużyna z Grodu Kopernika jako jedyna z całej grupy nie zaznała goryczy porażki na własnym parkiecie. Jest też jedynym zespołem, który może cieszyć się ze zwycięstwa odniesionego na trudnym terenie w Pile. Oba zespoły od lat rywalizowały ze sobą w rozgrywkach młodzieżowych. Te zacięte spotkania kończyły się zazwyczaj wygranymi drużyny znad Gwdy. Dopiero październikowa konfrontacja tych zespołów przyniosła dwa punkty ekipie z Torunia. Bardzo młoda drużyna z Piły potrafi jednak pokonać teoretycznie silniejszego od siebie rywala, nawet na jego parkiecie. Udowodniła to późną jesienią w Gdańsku, zwyciężając w tie-breaku lidera rozgrywek. Czy jest w stanie osiągnąć równie wartościowy wynik już w najbliższy weekend?

Typ Strefy Siatkówki:

Budowlani Toruń – Nafta Gaz II Piła 3:1

Kolejne istotne spotkanie odbędzie się w Chodzieży, gdzie miejscowy ChTPS podejmie Sokoła Mogilno. Gospodynie meczu, zajmujące trzecią lokatę w tabeli, na własnym terenie są niezwykle trudnym przeciwnikiem, o czym przekonały się boleśnie zarówno budowlanki, jak i Nafta II. Tylko bowiem liderki z Gdańska z trudem wywiozły nad morze dwa punkty meczowe. W spotkaniu I rundy, wynikiem 3:0 triumfowała drużyna Sokoła. Również dwa ostatnie mecze zakończyły się łatwymi zwycięstwami ekipy z pogranicza Wielkopolski i Kujaw. Należy jednak pamiętać, że mogilnianki przegrały dotychczas wszystkie wyjazdowe konfrontacje z drużynami czołówki tabeli. Może jednak powtórzą ubiegłoroczny wynik z fazy zasadniczej, gdy triumfowały w Chodzieży za trzy punkty w stosunku 3:1?

Typ Strefy Siatkówki:

ChTPS Chodzież – Sokół Mogilno 3:2

Ekipa Uniwersytetu Piast ze Szczecina stoczy pojedynek z nieobliczalnym beniaminkiem z Poznania. To właśnie zespół Akademii Rolniczej z tego miasta jest jedną z najbardziej walecznych drużyn całych rozgrywek. Gdyby nie najmniejsza w grupie zdobycz osiągnięta na własnych parkietach, to panie z tego zespołu mogłyby śmiało myśleć o szóstej pozycji w tabeli. Mimo dobrego, sześciopunktowego dorobku z meczy wyjazdowych, w tym aż dwóch zwycięstw i sensacyjnego 2:3 w Gdańsku na dokładkę, zajmują zaledwie 9. pozycję w tabeli. Przyczyną tego jest właśnie aż pięć porażek poniesionych na parkiecie w Poznaniu.

Szczecinianki może czekać niełatwe zadanie, jeśli jednak myślą o zajęciu szóstego miejsca po 18. kolejkach sezonu, to muszą dążyć do wygranej za trzy punkty. O tym, że potrafią być bardzo groźne przekonała się drużyna z Gdańska po przegranej nad Odrą i to w trzech setach! Czyżby szykował się komplet punktów dla rezerw I-ligowego Piasta?

Typ Strefy Siatkówki:

Uniwersytet Piast Szczecin – AZS AR Poznań 3:1

Najłatwiejsze wyzwanie czeka lidera rozgrywek Energę Gedanię II. Drużyna z Trójmiasta za przeciwniczki będzie miała zdecydowanego outsidera Zawiszę Sulechów. Gdańszczanki bardzo rzadko tracą u siebie choćby seta, a przyjezdne ostatni punkt zdobyły w… ósmej kolejce rozgrywek. Bardzo odmłodzona ekipa z Sulechowa jest też jedyną w tej grupie drużyną, która nie zdobyła meczowego punktu w żadnym z wyjazdowych spotkań. Każdy inny rezultat niż zwycięstwo za 3 punkty gospodyń tego meczu byłby sensacją kolejki.

Typ Strefy Siatkówki:

Energa Gedania II Gdańsk – Zawisza Sulechów 3:0

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved