Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czy porozmawiają z Winiarami?

Czy porozmawiają z Winiarami?

Dialog Gwardia Wrocław podejmuje w najbliższą sobotę lidera LSK Winiary Kalisz. Zespół z Wielkopolski ostatnio pokonał 3-0 Centrostal i Aluprof, czy wrocławianki nawiążą siatkarski dialog z jednym z potentatów ligi?

Ugryzły Grześki

Rok temu wrocławskie siatkarki po ciekawym meczu uległy „u siebie” w Miliczu Grześkom Kalisz 1-3. Przy stanie 1:1 w trzecim secie Gwardia prowadziła już 7. punktami, wtedy na zagrywkę poszła Edyta Kucharska…i Grześki wyszły z opresji zwyciężając w całym spotkaniu. Kucharskiej już nie ma w Kaliszu, ale Milada Spalova w sobotę być może postawi drużynie Rafała Błaszczyka poprzeczkę jeszcze wyżej. W Kaliszu nie ma również drugiej środkowej Maszy Liktoras – w jej miejsce przyszła Eleonora Dziękiewicz, brak Marty Pluty – spokojnie jest Godos, nie ma Kuehn – „luzik” kaliszanki mają Sawicką, dodać do tego atomowo atakującą Matuszkovą, to nowe „Grześki” zwane obecnie Winiarami są jeszcze silniejsze niż te rok temu. W Pucharze Polski brązowe medalistki z tamtego sezonu wygrały z wrocławiankami trzykrotnie. I jak tu je ugryźć? Winiary oczywiście, już nie Grześki.Kaliski walec

Wygrywając 3-0 w Bydgoszczy i 3-0 z Aluprof Bielsko w Kaliszu zespół Igora Prielożnego został samodzielnym liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Winiary mają silne „argumenty” na każdej pozycji, Anny: Barańska i Woźniakowska na „skrzydłach”, Spalova i Dziękiewicz na środku, Matuszkova w ataku plus Godos na rozegraniu. Do tego wartościowe zmiany: Żebrowska, Owczynnikova. Ten „walec” przejechał się po Centrostalu i Aluprofie, wygrał z Naftą i Muszyną, rozbił dwa dni temu Mladost Zagrzeb – w Lidze Mistrzyń – teraz zaparkował we Wrocławiu. Ale ta maszyna miała i słabsze chwile, z Mielcem (jeden set) czy Gedanią (2-3) – jednakże od trzech tygodni toczy się ustalonym przez Prielożnego szlakiem. Kolejnym jego celem jest Dialog Gwardia Wrocław, czy wrocławianki mają szansę na powstrzymanie kolosa?

Gdańsk czy Zagrzeb?

Trudno jak zwykle przewidzieć coś tak zmiennego jak forma sportowa zawodniczek, ale wiadomym jest, że w najbliższą sobotę we Wrocławiu możliwe są dwa scenariusze: ten z Gdańska – sensacyjna przegrana Winiar 3-2 lub z Zagrzebia – „demolka” młodego zespołu Mladostu. Szansa gospodyń to skuteczna zagrywka, w niej wrocławianki muszą upatrywać możliwość nawiązania gry z utytułowanymi rywalkami. Koprowska, Mroczkowska czy Szkudlarek z Rojkovą potrafią wykonywać ten element bardzo dobrze, ale czy wystarczy precyzji w ryzykownych zagraniach miejscowych? Skuteczne ataki Dialogu z piłek sytuacyjnych to kolejne działanie w grze, które może wrocławiankom pomóc w trudnych momentach gry. Ale to jeszcze za mało, aby móc nawiązać równorzędną walkę z kaliszankami, w tym meczu trzeba mieć nowe pomysły na boisku…nowy smak, grać na granicy ryzyka i wygrywać takie akcje. A takie granie jest niezwykle trudne, ale jeśli Barańska Bogusia wygra rywalizację z Barańską Anną, do Mroczkowskiej nie będzie skakał wciąż potrójny blok, na „wyżyny” w przyjęciu zagrywki wzniosą się Krzos i Rojkova, a asy serwisowe będą udziałem Koprowskiej to wynik ma szansę być jak w Gdańsku (lub lepiej), ale jeśli to nie za funkcjonuje, to co…Zagrzeb? Na szczęście mecz jest we Wrocławiu, więc może będzie jeszcze inaczej?

Dialog Gwardia Wrocław – Winiary Kalisz

20.01.2007, sobota, godz. 17.00

hala Orbita

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved