Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bonitta chce przywrócić „Złotkom” blask

Bonitta chce przywrócić „Złotkom” blask

Skompletował dokumenty, aby wystartować w konkursie na trenera polskiej reprezentacji siatkarek. Do siedziby PZPS-u dotrą w tym tygodniu. Marco Bonitta to jeden z faworytów na przejęcie schedy po Andrzeju Niemczyku.

Kto może ewentualnie zagrozić Bonitcie? W kuluarach mówi się, że Massimo Barbolini, trener Perugii, który prowadził Włoszki w mistrzostwach świata w Japonii.

Massimo to mój kolega, znamy się, szanuję jego osiągnięcia – mówi „Super Expressowi” Bonitta. – Jednak nadal rozmawia z federacją włoską o przedłużeniu kontraktu. Dla niego Polska jest druga w kolejności. Dla mnie – pierwsza.Polki do tej pory radziły sobie z Włoszkami i Rosjankami, ale przegrywały z Chinkami, Kubankami i Brazylijkami. Gdy prowadziłem Włoszki, wygrywaliśmy z tymi ekipami. Wiem, jak to zrobić, by »Złotka« zwyciężały i te potęgi.

Bacznie śledzi wyniki polskiej Ligi Siatkówki Kobiet oraz występy naszych drużyn w europejskich pucharach.

Widziałem mecz Winiar Kalisz z Foppapedretti Bergamo (1:3, red.) – opowiada. – W tym meczu wasz zespół nie zaprezentował się najlepiej, ale zwróciłem uwagę na rozgrywającą Magdę Godos i przyjmującą Annę Barańską.

Podoba mu się Anna Podolec z Bielska-Białej: Ta dziewczyna ma papiery na granie – ocenia. Ale nie ukrywa, że temat powrotu do kadry Małgorzaty Glinki jest wciąż aktualny.

Glinka pasowałaby mi bardziej na ataku, chciałbym ją odciążyć od przyjęcia – wzdycha. – Problemem będzie znalezienie następczyni Doroty Świeniewicz na przyjęciu, o ile Dorota nie wróci do gry.

Ale na razie to plany na dalszą przyszłość. Ta najbliższa to wybór Bonitty na trenera polskiej kadry siatkarek.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved