Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS Politechnika Radomska zagra z Czarnymi Węgrów

AZS Politechnika Radomska zagra z Czarnymi Węgrów

Trzeci raz w tym sezonie drugoligowy AZS Politechnika Radomska zmierzy się z Czarnymi Węgrów. Faworytem są liderki tabeli z Węgrowa. Zadanie radomianek jest niezwykle trudne.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane dotychczas konfrontacje z Czarnymi (włącznie z rundą zasadniczą i fazą play-off w sezonie 2005/2006), bilans wynosi 6:0 dla Węgrowa. Podopiecznym Rafała Skórnickiego ani razu nie udało się pokonać węgrowianek, choć trzykrotnie uległy dopiero w tie-breaku. Czy istnieje więc jakakolwiek szansa na przerwanie passy porażek i recepta na pierwsze zwycięstwo AZS-u?

Na papierze mamy ten zespół rozpracowany i myślę, że znam sposób na ich pokonanie. Wszystko jednak zależy od tego, czy dziewczyny będą realizowały założenia taktyczne – zdradza szkoleniowiec Politechniki. Faktycznie, wydaje się, że wszystko leży tylko i wyłącznie w głowach akademiczek. Niejednokrotnie bowiem udowodniły, że drzemie w nich spory potencjał. Gołym okiem widać jednak, że na boisku nie tworzą kolektywu i sprawiają wrażenie, jakby nie walczyły z rywalem, ale grały przeciwko sobie.Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego Politechnika wciąż zachowuje szansę na grę w fazie play-off. Ale nawet komplet zwycięstw za trzy punkty nie wystarczy do osiągnięcia tego celu. Akademiczki muszą też śledzić wyniki i liczyć na potknięcia zespołów znajdujących się na wyższych pozycjach. Nie mogą także zapominać o dolnych rejonach tabeli. Czują bowiem na plecach oddech ŁKS-u Łódź, który ma do nich tylko punkt starty oraz mających na koncie 13 „oczek” studentek Uniwersytetu Warszawskiego.

Takie problemy to abstrakcja dla dzisiejszego przeciwnika AZS-u. Zespół oparty na dwóch doświadczonych zawodniczkach: uznanej za najlepszą siatkarkę Mazowsza Katarzynie Zabadale i Małgorzacie Kozieł, jest zdecydowanym liderem tabeli. Na 14. rozegranych w lidze spotkań przegrał tylko jedno i to dopiero po tie-breaku. Na drodze do odnoszenia kolejnych zwycięstw przez Czarnych nie stanęła nawet pogłoska, że sekcja może być przeniesiona do Ostrołęki. Tamtejsi działacze chcą, by w mieście powstały podwaliny dla drużyny na miarę Ligi Siatkówki Kobiet.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved