Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia przed meczem z SPS Zduńska Wola

Avia przed meczem z SPS Zduńska Wola

W sobotę pierwszoligowi siatkarze Avii Świdnik mogą awansować z piątego na czwarte miejsce w tabeli. Szansa ku temu jest idealna, bo do Świdnika przyjeżdża słabe SPS Zduńska Wola.

Obecnie czwartą lokatę zajmują rezerwy Skry Bełchatów, ale już w najbliższej kolejce może się to zmienić, bo bełchatowianie swój mecz z poznańskim Inotelem przełożyli na inny termin. – Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wygrać ze Zduńską Wolą – mówi trener Avii Sławomir Czarnecki. – I to najlepiej za trzy punkty – dodaje.

Drużyna ze Zduńskiej Woli miewa jednak przebłyski i łatwo broni nie złoży. W poprzedniej rundzie siatkarze SPS byli sprawcami jednej największych ligowych niespodzianek. Po świetnej grze pokonali oni aspirujący do awansu do PLS sosnowiecki Płomień 3:1, a w ostatniej kolejce ledwo uporał się z nimi Energetyk Jaworzno, który wygrał dopiero po zaciętym tie-breaku (energetycy przegrywali nawet 2:1). – Do końca rundy pozostało dziesięć kolejek. Siatkarze SPS ciągle liczą się w walce o pierwszą szóstkę, dlatego będą szczególnie walczyć – twierdzi Czarnecki.W Świdniku nastroje są bardzo dobre. Od kiedy drużynę przejął trener Czarnecki świdniczanie pną się w górę tabeli. W sobotę pokonali oni na wyjeździe groźny Inotel Poznań, co było już szóstym zwycięstwem z rzędu. W tamtym meczu swoją pierwszą szansę dostał nowy rozgrywający zespołu Adrian Sarul. – Jestem bardzo zadowolony z jego występu. Może długo sobie nie pograł, ale popisał się kilkoma niezłymi zagrywkami – mówi szkoleniowiec Avii. – Na pewno dostanie jeszcze szansę – dodaje.

Gdyby jednak świdniczanom powinęła się jutro noga, to dognić ich może właśnie Energetyk. Jaworznianie mają bowiem do Avii zaledwie trzy punkty straty i podejmują złożoną z samej młodzieży Szkołę Mistrzostwa Sportowego Spała. – W rachubę wchodzi tylko i wyłącznie nasze zwycięstwo – ucina krótko Czarnecki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved