Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wymazali Niemczyka z kalendarza

Wymazali Niemczyka z kalendarza

Władze PZPS, chcąc wymazać z pamięci okres współpracy z Andrzejem Niemczykiem, na razie wymazały go ze swojego kalendarza. – Zamiast głowy Waldemara Wspaniałego na swoim karku wolałbym ujrzeć buraka – oburza się Niemczyk.

Zdjęcie reprezentacji Polski siatkarek, które pojawiło się w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Piłki Siatkowej na 2007 rok, zostało zrobione w sierpniu ubiegłego roku w Bydgoszczy. Kadrę prowadził wówczas Andrzej Niemczyk. Jakież było zdziwienie wszystkich, gdy w kalendarzu PZPS zamiast Niemczyka ujrzeli Waldemara Wspaniałego – byłego trenera kadry mężczyzn, obecnie wiceprezesa związku.

Też się zdziwiłem, ale szybko mi przeszło, gdyż ogarnął mnie dziki śmiech. To niesamowite, słów brakuje. Niedawno mówiłem, że szefowie PZPS podczepiają się pod sukcesy, które osiągnąłem z kadrą siatkarek, niczym gówno do okrętu i krzyczą „płyniemy”. Nie spodziewałem się jednak, że tak szybko i dobitnie moja opinia znajdzie odzwierciedlenie w równie namacalnym fakcie – mówi, wciąż zanosząc się śmiechem, Niemczyk.Kto w PZPS wpadł na pomysł tak kuriozalnej mistyfikacji? Od prezesa związku Mirosława Przedpełskiego nie sposób się było wczoraj tego dowiedzieć. – Prawdę mówiąc, nie mam nawet pojęcia, kto odpowiada za wydawanie naszych kalendarzy. Ten na 2007 rok widziałem, ale nie zauważyłem nic szczególnego. A że obok drużyny siatkarek stoi Waldemar Wspaniały? Co w tym dziwnego? Był w Bydgoszczy, mógł stanąć do zdjęcia. Na innym identycznym jest Niemczyk? Hm… Naprawdę ciężko mi to komentować, muszę to sprawdzić – kluczy Przedpełski.

Pytany, czy Niemczyk powinien być w kalendarzu, szef PZPS nie ukrywa, że ma wątpliwości. – Przecież to kalendarz na 2007 rok. Trener Niemczyk nie jest już trenerem reprezentacji – argumentuje.

Na zdjęciu zdobiącym kalendarz można też jednak odnaleźć Małgorzatę Glinkę, która podobnie jak Niemczyk – zresztą po konflikcie z nim – pożegnała się jesienią z kadrą. Gdy Przedpełskiego pytamy, dlaczego ona również nie znikła z kalendarza, prezes ponownie unika komentarza. – Muszę się tej sprawie bliżej przyjrzeć – ucina wszelkie spekulacje.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved