Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > W Kielcach będzie jak w Spodku

W Kielcach będzie jak w Spodku

Rozpoczęły się przygotowania do kwietniowego finału Pucharu Polski siatkarzy. Do Kielc zawita osiem najlepszych polskich drużyn - rywalizować będą o Puchar Polski. Bilety na tę imprezę będą dostępne w internecie i w kasach, w hali.

Początkowo finałowy turniej miał odbyć się w dniach 20-22 kwietnia, ale ze względów organizacyjnych został przeniesiony o tydzień wcześniej (13-15 kwietnia).

W nowej hali MOSiR przy ul. Bocznej, która może pomieścić około 4000 widzów (stałych miejsc siedzących jest nieco ponad 3000, ale na mecze siatkówki można robić dostawki na parkiecie), będzie okazja ujrzenia w akcji prawie wszystkich wicemistrzów świata z Japonii, wielu byłych reprezentantów Polski oraz utytułowanych zawodników zagranicznych. To będzie prawdziwa siatkarska uczta, porównywalna do siatkarskich show, jakie przy okazji spotkań Ligi Światowej można przeżyć w katowickim „Spodku”.W sprawie organizacji finału w Kielcach Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej i zarazem członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, spotkał się z przedstawicielami władz miasta. Gospodarz imprezy musi zabezpieczyć bazę sportową i noclegową, a to wiąże się z dużymi wydatkami. – Pomysł organizacji pucharu został przyjęty na pierwszym spotkaniu.

Miasto zobowiązało się do zapewnienia hali, zakwaterowania i wyżywienia wszystkich ekip. Władze Polskiej Ligi Siatkówki, organizatora Pucharu Polski, pokryją koszty obsługi, czyli sędziów, zabezpieczenia i oprawy imprezy. W tej chwili dogrywamy szczegóły – poinformował Sęk. Na temat konkretnej kwoty, jaką pochłonie to przedsięwzięcie, prezes Jacek Sęk nie chciał rozmawiać, bo wiele spraw jest jeszcze w trakcie finalizacji. Trwają rozmowy z przedstawicielami hoteli, w których mieliby mieszkać uczestnicy turnieju.

Na tę okazję w hali przy ul. Bocznej zostanie zainstalowane specjalne nagłośnienie, a w roli spikerów wystąpią znani z rozgrywek Ligi Światowej i Pucharu Świata w skokach narciarskich – Grzegorz Kułaga i Marek Magiera. O specjalną nawierzchnię (wykładzina Taraflex „Mondo”), na której grać będą zespoły, zadba firma z Opola. – W lutym do Kielc przyjedzie komisarz Polskiej Ligi Siatkówki, który sprawdzi czy baza sportową i zaplecze spełniają wymogi – dodał Sęk.

Jest jeszcze kilka kwestii do uzgodnienia, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Chcemy, aby ta cieszącą się ogromnym zainteresowaniem w naszym kraju dyscyplina zyskała większą popularność w naszym mieście i regionie – powiedział Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc.

Kwietniowy finał Pucharu Polski byłby drugim w historii Kielc. Pierwszy odbył się w 1985 roku w hali przy ul. Żytniej. Wtedy puchar zdobył Płomień Sosnowiec, a swój pierwszy wielki sukces w roli trenera odniósł Waldemar Wspaniały, były trener reprezentacji Polski.

Prawo uczestnictwa w rundzie finałowej Pucharu Polski mężczyzn uzyskały drużyny: Jastrzębski Węgiel, BOT Skra Bełchatów i PZU AZS Olsztyn z tytułu posiadania w swoich składach co najmniej trzech kadrowiczów z Japonii; Resovia Rzeszów, Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – zwycięzcy grup eliminacyjnych, oraz Gwardia Wrocław i JW Construction AZS Politechnika Warszawska, które uzyskały najlepszy bilans punktowy z drużyn zajmujących niższe miejsca.

W pierwszym dniu turnieju (piątek, 13 kwietnia) kibice obejrzą cztery spotkania, w sobotę dwa, a w niedzielę wielki finał. Bilety na tę imprezę będą sprzedawane drogą internetową i w kasach mieszczących się w hali. O szczegółach dystrybucji biletów będziemy informować.

W tej prestiżowej imprezie nie zabraknie akcentu regionalnego, bo o to trofeum walczyć będą siatkarze pochodzący z naszego regionu. W Resovii wystąpi kielczanin Piotr Łuka. Będziemy mogli również ujrzeć w akcji dwóch siatkarzy pochodzących z Ostrowca Świętokrzyskiego – Grzegorza Szymańskiego grającego w zespole Jastrzębskiego Węgla i Radosława Wnuka z bełchatowskiej Skry. Kolejnym przedstawicielem Świętokrzyskiego będzie pochodzący z Buska Zdroju Ireneusz Mazur, trener PZU AZS Olsztyn.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved