Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Politechniki przed meczem w Jastrzębiu

Siatkarze Politechniki przed meczem w Jastrzębiu

Tydzień temu J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska przegrała u siebie ze Skrą Bełchatów. Stołeczni siatkarze teraz mają rywala wcale nie gorszego, już dziś jadą do Jastrzębia.

Oczekujemy po zespole na pewno dobrej gry – mówi drugi trener Politechniki, Marcin Drabkowski. – Miejmy nadzieję, że uda nam się tam zdobyć punkt. A może dwa lub trzy? – tajemniczo uśmiecha się popularny Drabek.

Nasza koncepcja gry nie ulegnie zmianie, mimo kontuzji Pavla Chudika. Nie od dziś wiadomo, że mamy mocny środek, a skrzydłowi: Radek Rybak i Mark Siebeck dobrze radzą sobie w ataku. Miejmy nadzieję, że i przyjęcie będzie dobre – kontynuuje Drabkowski. – W szóstce na rozegraniu wystąpi Grzesiek Łomacz. W spotkaniu ze Skrą dał dobrą, pozytywną zmianę. Myślę, że przeciwko Jastrzębiu także zagra dobrze i się nie zagubi.Trener Drabkowski wspomniał o urazie Pavla Chudika. Podstawowy rozgrywający „Inżynierów” doznał kontuzji stawu skokowego w ostatnim secie meczu ze Skrą. Ma zerwaną torebkę stawową i uszkodzone ścięgno. Ale jak sam mówi, zrobi wszystko, aby jak najszybciej wrócić do gry. – Mój uraz jest dość poważny. Mam zerwaną torebkę w stawie skokowym i uszkodzone jedno ścięgno. Trudno mi ocenić, kiedy wrócę na parkiety. Wszystko zależy od mojego ciała. Chociaż… Myślę, że za dwa tygodnie będę mógł już normalnie trenować – stwierdza Pavel.

Liczę, że Grzesiek godnie mnie zastąpi i zagra dobry mecz – dodaje. – Chłopaki będą chcieli mu pomóc i będą skoncentrowani na 110%. Bo zawsze jest tak, że kiedy do ‘szóstki’ wchodzi ktoś nowy, kto teoretycznie nie jest za bardzo zgrany z zespołem, następuje większa koncentracja. Myślę, że tak będzie i teraz, więc i wynik może być ciekawy.

Szkoda mi bardzo, że nie mogę wystąpić w tym spotkaniu. Zawsze gra przeciwko najlepszym dodatkowo motywuje, a teraz gramy przecież z czołową czwórką polskiej ligi. Poza tym mam sentyment do Jastrzębia. Grałem tam przez trzy lata, spędziłem tam najlepszy czas mojej kariery – kończy Chudik.

Spotkanie z Jastrzębiem już w piątek 19 stycznia o godz. 17:00. Wszystkich kibiców zapraszamy przed telewizory. Mecz na żywo pokaże Polsat Sport i TV4.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved