Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Radlinianie lepsi od uczniów ze Spały

Radlinianie lepsi od uczniów ze Spały

Górnik Radlin w zaległym spotkaniu 14. kolejki II ligi mężczyzn pewnie pokonał gości ze Spały 3:0. Górnicy wygrali kolejno do 17, 14 oraz 15 z ostatnim zespołem tabeli gr. 4.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy zaskoczyli rywali dobrą i mocną zagrywką. Dwa asy serwisowe Mariusza Prudla oraz błędy licealistów ze Spały szybko doprowadziły do wyniku 6:1 dla Radlina. Kolejne minuty tej partii dzięki znakomitym atakom przyniosły Górnikowi następne punkty. Przy stanie 16:9 dla radlinian, trener gości poprosił o pierwszą w tym spotkaniu przerwę dla swojego zespołu. Niestety wskazówki trenera na nic się zdały; po przerwie Górnik dalej prowadził swoją dobrą grę. Przy wyniku 18:13 trener Marek Przybysz wpuścił na boisko Kamila Gilnera, którego dobra zagrywka oraz obrona pomogła Górnikowi zdobyć kolejne punkty. 23 punkt ze środka zdobył dla swojego zespołu Jakub Marzecki. Zaraz potem młodzi siatkarze ze Spały zrewanżowali się tym samym efektownym zagraniem. W końcówce trener SMS wprowadził na zmianę Marcina Kurka, jednak było już za późno na próbę walki z rozpędzonymi gospodarzami. Pierwszą partię zakończył Mariusz Prudel zdobywając ostatni 25 punkt (25:17).

Drugi set, to dobry początek Spały. Mocny atak pozwolił na dwupunktowe prowadzenie. Dobra passa licealistów nie trwała jednak długo. Kolejne ataki Karola Klosa, Jakuba Stabli oraz Łukasza Taterki doprowadziły do remisu a błędy gości przyniosły Radlinowi prowadzenie. W dalszej części tej partii bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Stabla oraz kapitan zespołu Łukasz Lip, który 14 punkt zdobył bezpośrednio z zagrywki. Dalej kibice mogli być świadkami najdłuższej akcji w tym spotkaniu, doskonała obrona po obu stronach naprawdę mogła się podobać. Niestety w tej partii zawodnicy ze Spały popełniali zbyt wiele błędów, dlatego też drugi set zakończył się siatkarskim nokautem 25:14.

Trzecie rozdanie było dowodem na to, iż całe spotkanie należało do Górnika Radlin. Bardzo dobra gra Andrzeja Smiatka oraz Jakuba Stabli, który również i w tej partii grał rewelacyjnie (ładne ataki oraz asy serwisowe). Goście także zaprezentowali kilka dobrych zagrań (as serwisowy Mateusza Wojtowicza). W końcówce zrobiło się dość nerwowo: sędzia dostrzegł błąd po stronie gości, z czym nie chciał zgodzić się ich trener. Ostatecznie po krótkiej wymianie zdań trener ekipy ze Spały ujrzał żółty kartonik. Ten incydent całkowicie rozbił przeciwników Radlina a samym gospodarzom dodał skrzydeł: kilkanaście sekund później cieszyli się ostatnią udaną akcją oraz zasłużonym zwycięstwem w tym spotkaniu.

Oczywiście zwycięstwo jak najbardziej cieszy. Należy jednak pamiętać, iż licealiście ze Spały mają dopiero przed sobą swoje największe momenty. To są młodzi ludzie z ogromnym talentem i z pewnością w ciągu najbliższych lat go wykorzystają. Dzisiejsze spotkanie było bardzo dobre, szczególnie w wykonaniu Kuby Stabli. Chłopak wyszedł w pierwszej szóstce i pokazał charakter- jego mocne ataki na pewno przeraziły rywali – podsumował spotkanie jeden z kibiców Górnika Radlin.

Górnik Radlin – SMS PZPS II Spała 3:0

(25:17, 25:14, 25:15)

Górnik Radlin: Prudel, Grzegoszczyk, Lip, Stabla, Klos, Marzecki, Majenta (libero) oraz Gilner, Taterka, Barteczko, Smiatek.