Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Medialny sukces siatkówki

Medialny sukces siatkówki

Kibicowanie naszym wzrasta wprost proporcjonalnie do możliwości odniesienia sukcesu, im bliżej medalu, tym coraz więcej ludzi, którzy chcą oglądać sport. To prawidłowość ogólna. Cieszyć się należy, że występy naszych srebrnych siatkarzy także tę prawidłowość potwierdziły.

Rekordową wartość medialną osiągnęła w grudniu 2006 roku męska siatkówka. Jak podała Media–Sport, wrocławska firma zajmująca się tego typu badaniami, wartość medialna siatkówki męskiej wyniosła ponad 33 miliony złotych.

To najwyższa wartość siatkówki od początku prowadzenia badań, czyli od roku 2000. Złożyły się na nią rekordowe oglądalności meczów naszej reprezentacji podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Japonii. Warto podkreślić jedną z najwyższych oglądalności telewizyjnych w historii polskiego sportu. Finał mistrzostw świata, mecz Polska – Brazylia oglądało na antenie Telewizji Polsat średnio 8 milionów telewidzów a w czasie najwyższej oglądalności liczba Polaków kibicujących naszym zawodnikom przed telewizorami sięgnęła 12 milionów.Świadczy to o dużym zaangażowaniu emocjonalnym Polaków w te wydarzenia sportowe, które owocują sukcesem naszych sportowców.

Wartość medialna siatkówki kobiet osiągnęła w grudniu ubiegłego roku poziom prawie 6 milionów złotych, co jest również bardzo dobrym wynikiem.

źródło: PLS, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved