Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Martin Stoev komplementuje Skrę

Martin Stoev komplementuje Skrę

Martin Stoev to wybitna osobistość siatkarska w Bułgarii. Niegdyś był świetnym zawodnikiem, obecnie jest równie znakomitym szkoleniowcem. Podczas MŚ w Japonii, był pierwszym trenerem reprezentacji Bułgarii, która wywalczyła brązowy medal.

Na pierwszy rzut oka, stwarza pozory osoby chłodnej i niedostępnej. Sam zaprzecza… – Naprawdę? Niemożliwe – dziwi się Martin Stoev.

W obecnym sezonie los ponownie połączył ze sobą w grupie mistrzów Bułgarii oraz Polski. – BOT Skra to świetna drużyna. Dwukrotne mistrzostwo Polski oraz świetne wyniki w ubiegłym sezonie w Lidze Mistrzów powinny mówić same za siebie – kontynuuje Stoev.Co poczułem gdy do naszej grupy trafił zespół z Polski? Uczucia były mieszane. W końcu w ubiegłym sezonie BOT Skra dwukrotnie wygrała z nami. W trzeciej konfrontacji również. Mój zespół jest młody, perspektywiczny. Na sukcesy przyjdzie czas…

Całe jego życie poświęcone jest siatkówce. Łączy funkcję trenera Levskiego Sofia i reprezentacji Bułgarii. Z tej ostatniej funkcji był gotów zrezygnować po zakończeniu mundialu w Japonii. Dlaczego? Panicznie boi się latać. – Niegdyś tak nie było. Ale złe wspomnienia z niektórych lotów, są ponad moje siły.

Podporą reprezentacji Bułgarii prowadzonej przez Stoeva do tej pory był Ewgenii Iwanow – zawodnik BOT Skry. Był, bowiem po sukcesie w kraju kwitnącej wiśni zakończył reprezentacyjną karierę. – Ewgenii to zawodnik najwyższego formatu. Bardzo cenie sobie jego umiejętności. Cieszę się, że mogliśmy ze sobą współpracować.

Po mistrzostwach Martin Stoev powrócił do obowiązków klubowych. Z siatkówki rezygnować nie zamierza. Jak mówi, to wciąż jego wielka pasja.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved