Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Pluta: Stać nas na niespodzianki

Marta Pluta: Stać nas na niespodzianki

- Nie mamy się czego obawiać. Rywalki muszą wygrać, my możemy. W tym sezonie w wielu meczach zdarzały się już niespodzianki i nas też stać na ich sprawienie - mówi rozgrywająca Pronaru AZS Białystok Marta Pluta.

Na koniec pierwszej rundy Polskiej Ligi Siatkówki, białostocki beniaminek zmierzy się najpierw z wicemistrzem Polski, a potem z aktualnym liderem rozgrywek. Marta Pluta najlepiej zna siłę rywalek, bo sama do niedawna występowała w Kaliszu.

Winiary, podobnie jak pilska Nafta, mocno się zmieniły. Kadry są zupełnie inne niż przed rokiem i nie ma mowy o strachu. Nie możemy zresztą skupiać się na klasie rywalek, czy na tym, w jakim klubie występują. Ważne, jak się z nimi zagra. Trzeba się zmobilizować i zagrać na jak najwyższym poziomie – uważa białostocka siatkarka.Po wygranych ze Stalą Mielec i AZS Poznań wydawało się, że podlaska ekipa rozpocznie marsz w górę tabeli, ale potem przyszła przykra porażka z Muszynianką Muszyna. Była ona o tyle dotkliwsza, że w pierwszej partii AZS rozbił przeciwniczki do 16, a potem zapomniał, jak się gra w siatkówkę.

Przestraszyłyśmy się chyba nie rywalek, ale tego, że możemy je pokonać. Przegrać z mistrzem kraju to nie wstyd, ale martwi duża ilość błędów, które doprowadziły do porażki. Szczególnie żałuję czwartego seta, bo stać nas było przynajmniej na jeden punkt, a kto wie, jak wydarzenia potoczyłyby się w tie-breaku – dodaje Pluta.

Na reprezentacyjnej rozgrywającej i innej kadrowiczce – środkowej Sylwii Pyci skupiają się największe oczekiwania działaczy i kibiców w Białymstoku. – Zdaję sobie z tego sprawę, ale dwie siatkarki nie tworzą przecież zespołu. Nie chcę bronić siebie ani Olgi Palczewskiej, ale rozgrywające uzależnione są od przyjęcia zagrywki przeciwniczek. Jeśli jest złe, to nawet mistrzyni nie da rady dobrze wystawić piłki. Mamy w zespole dobre przyjmujące i wierzę, że wszystko będzie coraz lepiej funkcjonować. Wszystkie musimy uwierzyć w siebie i walczyć – mówi białostocka zawodniczka.

Wiem, że przed nami klasowi i trudni rywale, ale punkty są nam bardzo potrzebne i musimy się o nie postarać – kończy Pluta.

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved