Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Skra Bełchatów nie zapewniła sobie w Sofii awansu

LM: Skra Bełchatów nie zapewniła sobie w Sofii awansu

Skra Bełchatów przegrała dzisiaj w Sofii 1:3 z Lewskim. Bełchatowianie są aktualnie na 3. miejscu w grupie i jeszcze muszą mocno powalczyć o awans do fazy play-off Ligi Mistrzów.

W pierwszym secie goście mieli długo dwu-trzy punktową przewagę. Oba zespoły popełniały sporo błędów, szczególnie raziły zepsute zagrywki. Lewski dogonił rywala przy stanie 18:18. W końcówce BOT Skra przechyliła szalę na swoją korzyść, choć prowadząc 23:21 nie była w stanie wcześniej zakończyć seta i doszło do gry na przewagi.

W drugim secie Bułgarzy wzmocnili swój serwis czyniąc polskiej drużynie tym elementem dużo krzywdy. Przy słabym przyjęciu polski zespół nie był w stanie organizować skutecznych ataków. Nie było praktycznie bloku.

Trzecia i czwarta partia, podobnie jak pierwsza, zakończyła grą na przewagi. W decydujących momentach Bułgarzy ryzykowali i takie działania przynosiły efekty. Mistrzowie Polski grali bardziej zachowawczo.

W czwartej partii BOT Skra prowadziła m.in. 9:5. Przy drugiej przerwie technicznej było jednak 16:15 dla gospodarzy. Stało się tak głównie za sprawą zagrywek Bojana Jordanowa, po którego uderzeniach polscy przyjmujący byli bezradni.

Do zakończenia rozgrywek w grupie C pozostały dwie kolejki. Bełchatowianie zagrają u siebie z liderem Knack Roeselare i na wyjeździe z aktualnie piątym Olympiakosem Pireus. Jeśli przegrają oba mecze, a ich dzisiejszy rywal wygra z Lube Banca Macerata i Aon hotVolleys Wiedeń, nie awansują do dalszej fazy rozgrywek, w której zagra najlepszych 12 zespołów Europy.

Ten mecz przypominał mi nasz występ w Roeselare – powiedział po spotkaniu Konrad Piechocki. – W Sofii, podobnie jak w Belgii, dawaliśmy się prowokować, przez co siatkarze gubili koncentrację. Co chwila na boisku lądowały jakieś przedmioty, nawet płyty CD. Także zawodnicy Lewskiego prowokowali nas, a my nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Ale o porażce zadecydowała świetna zagrywka gospodarzy i słabe przyjęcie w naszym wykonaniu. Mieliśmy też za dużo problemów w ataku. Na pewno jednak w drużynie nie ma nerwowości, bo przed nami jeszcze dwa mecze.

Levski Sofia – Skra Bełchatów 3:1

(25:27, 25:18, 26:24, 26:24)

Składy drużyn

Lewski: Mitew, Jordanow, Bogdanow, Antonow, Gajdarski, Ananiew, Iwanow (libero) oraz Kowaczew, Uszykow, Szabanlijski.

BOT Skra: Dobrowolski, Wlazły, Iwanow, Heikkinen, Gruszka, Lewis, Ignaczak (libero) oraz Neroj, Maciejewicz, Wnuk, Stelmach