Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Skra Bełchatów – Start Łódź 3:0

I liga: Skra Bełchatów – Start Łódź 3:0

W trzech setach zakończył się mecz Skry Bełchatów z łódzkim Startem. Faworytkami były gospodynie. Jednak mało brakowało, aby losy spotkania potoczyły się zupełnie inaczej...

Pierwsza partia do stanu 5:5 była bardzo wyrównana. Wtedy jednak przyjezdne zaczęły popełniać błędy i trener Bogdan Jaszczuk musiał poprosić o czas dla swojej drużyny. Nie przyniósł on jednak zamierzonych efektów, gdyż chwilę potem Kamińska zaatakowała w aut. Bełchatowianki coraz pewniej zdobywały kolejne punkty. Prowadziły już nawet siedmioma „oczkami”(17:10), ale wtedy zawodniczki z Łodzi ocknęły się i w pewnym stopniu odrobiły straty (17:14). Końcówka tej partii należała jednak do gospodyń. Set zakończyła Agnieszka Rajkowska atakiem z krótkiej.

Drugą partię od trzypunktowej przewagi rozpoczęły bełchatowianki. Gdy na zagrywce stanęła Weronika Świątczak łodzianki szybko doprowadziły do remisu (4:4). Jednak chwilę później na prowadzenie wyszły powtórnie siatkarki Skry. W bełchatowskiej drużynie zaczął funkcjonować blok i z każdą piłką gospodynie powiększały swoją przewagę. Po autowym ataku Startu, było już 14:7. Przyjezdne odrobiły kilka punktów, dzięki błędom popełnianym przez Skrę, ale na prowadzenia już nie odzyskały. Przy stanie 17:12 bełchatowianki, dzięki dobrej grze Katarzyny Jarczewskiej , zdobyły kolejne pięć oczek i coraz pewniej kroczyły do wygrania tej partii. Ostatni punkt w tym secie gospodynie zdobyły po autowym ataku Głowackiej.

Trzecia odsłona tego spotkania rozpoczęła się odwrotnie niż poprzednie, bo od prowadzenia łodzianek. Gdy wyszły na trzypunktową przewagę, trener Skry Wiesław Czaja był zmuszony wziąć przerwę dla swojej drużyny. Siatkarki wzięły sobie do serca uwagi szkoleniowca, bo chwilę potem, między innym dzięki dobrej grze na bloku Stasiak, było już 14:13 dla gospodyń. Jednak od tego momentu z niewiadomych powodów żadna z bełchatowianek nie mogła skończyć ataku. Najczęściej piłka lądowała w aucie. Skorzystały na tym siatkarki Startu, które po raz kolejny miały na swoim koncie o trzy punkty więcej od przeciwniczek. (18:15). Po kilku kolejnych skończonych akcjach miały nawet piłkę setową. Bełchatowianki potrafiły się jednak wybronić, mecz zakończył się autowym atakiem łodzianek.

Skra Bełchatów – Start Łódź 3:0

(25:21, 25:17, 28:26)

Skra Bełchatów : Sikora, Jeromin, Matusova, Romanów, Wlazły, Rajkowska, Dudek (l) oraz Szulc, Stasiak, Zagojska, Kubieniec

Start Łódź : Sowała, Kamińska, Głowacka, Świątczak, Pomykacz, Brzostek, O. Chojnacka (l) oraz A.Chojnacka