Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Chemik Police przegrał z Sokołem Chorzów

I liga: Chemik Police przegrał z Sokołem Chorzów

fot. archiwum

PSPS Chemik Police przegrał u siebie z Sokołem Chorzów 1:3. To kolejny już mecz policzanek bez zdobyczy punktowej. Sokół przerwał złą passę trzech kolejno przegranych spotkań.

Choć początek spotkania tego nie zapowiadał, zawodniczki PSPS-u nie były w stanie zagrozić lepiej dysponowanemu przeciwnikowi. Po wygraniu tylko drugiej partii spotkania, oddały mu gładko dwa pozostałe sety.

 

Pierwszą odsłonę spotkania oba zespoły rozpoczynają bardzo skoncentrowane, popełniając niewiele błędów własnych. Od początku policzanki starały się uzyskać przewagę na rywalkami. Mocna zagrywka Ewy Kwiatkowskiej i skuteczny atak skrzydłami dał im prowadzenie 5:1, lecz drużyna gości szybko odrobiła straty i doprowadziła do stanu po 5. I od tego momentu dalsza część pierwszego seta to wyrównana walka dwóch równorzędnych rywali. Do stanu 19:20 dla gości, żaden z zespołów nie jest w stanie uciec rywalowi na więcej niż dwa punkty. Jednak końcowe piłki seta wygrywają zawodniczki z Chorzowa. Początkowo prowadzą 20:23 i po skutecznie zagranej podwójnej krótkiej i bloku Ksymeny Wysockiej i Sandry Biernat, wygrywają 20:25. 

Set drugi to popisowa gra w wykonaniu polickiej drużyny. Do stanu 5:4 zawodniczki Sokoła były dla niej równorzędnym rywalem, lecz od momentu pojawienia się w polu zagrywki Ewy Kwiatkowskiej sytuacja na boisku uległa zmianie. Dwa punkty zdobyte serwisem i jej zagrywka uniemożliwiły przeciwnikowi wyprowadzenie skutecznego ataku. Policzanki doprowadziły do stanu 13:4. Wzięty czas przez trenera gości i dwie zmiany nie wpłynęły na wynik spotkania. Miejscowe spokojnie utrzymały prowadzenie do końca drugiej odsłony spotkania, wygrywając ją ostatecznie 25:18.

 

Trzecia partia meczu to ewidentna dominacja zespołu z Chorzowa, który od samego początku objął prowadzenie i systematycznie je powiększał. Od wyniku 9:14 policki blok był praktycznie bezradny w obliczu ataków przeciwnika i jedyny punkt, zdobyty tym elementem gry przy stanie 12:21, nic nie zmienił. Dodatkowo sytuacje komplikował niedokładny odbiór i słabo dysponowana libero, co utrudniało PSPS-owi na wyprowadzenie własnego ataku. W tym secie Chemik zdobył więcej punktów po błędach przeciwnika, niż z własnych akcji, przegrywając go ostatecznie 13:25.

 

Czwarty i ostatni set tego spotkania to o wiele lepszy obraz gry zespołu gospodarzy, lecz nie na tyle dobry aby zakończyć go korzystnym dla siebie wynikiem. Do stanu 6:5 żadna z drużyna nie objęła zdecydowanego prowadzenia. Sytuacje zmieniło zdobycie przez Sokoła sześciu punktów pod rząd, w tym trzy zdobyte blokiem przez Weronikę Kaczmarek i Ksymene Wysocką po atakach Joanny Kuchczyńskiej . Skuteczne ataki przeciwnika i kolejny blok, przy jednym punkcie zdobytym przez PSPS po błędzie przeciwnika, doprowadzają do stanu 7:14, dającego spokojne prowadzenie zespołowi gości, który w ostatecznym rozrachunku, kontrolując sytuacje na boisku jeszcze je powiększył, wygrywając 16:25.

 

Chemik Police – Sokół Chorzów 1:3 (20:25, 25:18, 12:25, 16:25)

 

Składy zespołów:

Chemik: Furmanek, Ciesielska, Bryczkowska, Kuchczyńska, Dąbrowska, Kwiatkowska, Dołżańska (libero) oraz Król, Ostrowska, Matusz, Pazderska

Sokół : Kaczarek, Konsek, Fedorow, Starzyk, Wysocka, Biernat, Setnik (libero) oraz Golda, Furda

 

Zobacz również:

Wyniki 15. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved