Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Rosji zapotrzebowanie na polskich siatkarzy

W Rosji zapotrzebowanie na polskich siatkarzy

Co najmniej czterech polskich siatkarzy, wicemistrzów świata może już liczyć na kontrakty w klubach rosyjskiej superligi w sezonie 2007/08. Obecnie grający tam Łukasz Żygadło i Robert Prygiel od początku rozgrywek zbierają pochlebne recenzje.

Robert Prygiel w ostatnim spotkaniu ligowym został uznany najlepszym zawodnikiem – powiedział menedżer Andrzej Grzyb, który przez kilka dni przebywał w Rosji. – Jego Gazprom Surgut grał na wyjeździe w Ufie przeciwko mocnemu Nieftianikowi. Polskimi zawodnikami na przyszły sezon zainteresowane są m.in. czołowe kluby – Iskra Odincowo oraz Fakieł Nowyj Urengoj. Szczególnie są potrzebni przyjmujący, libero i atakujący, co może wydawać się trochę dziwne. Na tej ostatniej pozycji nigdy w Rosji nie brakowało dobrych siatkarzy.

Na jakie zarobki mogą w tej chwili liczyć czołowi polscy gracze? – Nie sądzę, żeby w przyszłym sezonie padały rekordowe transfery – mówi Andrzej Grzyb. – W 2006 roku Dynamo TatTransGaz Kazań dość mocno podbiło ceny. Klub ten kupował zawodników, żeby osłabić rywala.Tak było w przypadku transferu do Kazania dwóch rozgrywających uważanych za jednych z najlepszych w świecie – Amerykanina Lloyda Balla oraz Wadima Chamuckich. Ten drugi został kupiony z zespołu wicemistrza Rosji Lokomotiwu Biełgorod. – Jeden z naszych najlepszych graczy może liczyć na kontrakt w granicach 500 tysięcy euro, pozostali na około 300 tysięcy – powiedział Grzyb.

W połowie lutego rozstrzygnięte zostaną wyniki konkursu na trenera męskiej reprezentacji Rosji, z którą Polska zagra w pierwszej fazie wrześniowych mistrzostw Europy.

Po rozmowach w Moskwie oraz informacjach jakie do mnie dotarły zdecydowanym faworytem jest trener mistrza Rosji Dynama Moskwa Władimir Alekno – powiedział Grzyb. Szkoleniowiec ten ma francuski i białoruski paszport. Przez wiele lat prowadził kluby we Francji.

Poza Pryglem i Żygadłą w rosyjskiej superlidze grają cztery siatkarki – Mariola Zenik, Maria Liktoras, Joanna Mirek i Agata Karczmarzewska.

Cała czwórka zbiera pochlebne recenzje – relacjonował Grzyb. – Grająca w zespole wicemistrzyń kraju Zarieczu Odincowo Zenik ma znakomite statystyki. Zespół ten nie przegrał jeszcze meczu i na pewno duża w tym zasługa naszej reprezentacyjnej libero.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved