Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kontuzja Marcina Możdżonka

Kontuzja Marcina Możdżonka

Mimo porażki z Jastrzębskim Węglem siatkarze PZU AZS nadal mają szanse na awans do 1/4 finału Pucharu CEV. Jest szansa, że do czasu rewanżu kontuzję wyleczy Marcin Możdżonek.

Niepokonani w Polskiej Lidze Siatkówki olsztynianie zwycięską passę przerwali w Pucharze Konfederacji (CEV). Ich pogromcą w 1/8 finałów okazał się doskonale im znany przeciwnik – Jastrzębski Węgiel. Porażka nie oznacza jednak, że podopieczni trenera Ireneusza Mazura stracili szansę na awans.

Jestem przekonany, że w hali Urania, przy dopingu naszych kibiców, to my przejdziemy do kolejnej fazy rozgrywek – mówił po wtorkowym meczu środkowy akademików Wojciech Grzyb.Czy to nie nadmierny optymizm? Wcale nie. Po niezwykle zaciętym pięciosetowym pojedynku triumfowali wprawdzie podopieczni Ryszarda Boska, ale obie drużyny zdobyły w nim taką samą liczbę małych punktów – 118. Do 1/4 Pucharu Konfederacji awansuje natomiast zespół, który w dwumeczu będzie miał lepszy stosunek setów (wygranych do przegranych), a jeżeli ten będzie równy – stosunek właśnie małych punktów. Oznacza to, że aby wyeliminować Jastrzębski Węgiel, siatkarzom PZU AZS wystarczy zwycięstwo w rewanżu 3:1. A nie można zapomnieć, że atutem akademików w tym spotkaniu będzie ich hala Urania.

Trenerowi olsztynian Ireneuszowi Mazurowi nie brakuje jednak powodów do zmartwień. W Jastrzębiu Zdroju kontuzji doznał podstawowy środkowy PZU AZS – Marcin Możdżonek. Przypomnijmy, w końcówce czwartej partii, kiedy akademicy prowadzili w setach 3:1 i mieli piłkę meczową przy stanie 25:24, koledzy z drużyny musieli znieść z boiska Marcina Możdżonka, ponieważ skręcił staw skokowy. I choć godnie zastąpił go Patryk Czarnowski, PZU AZS przegrał, nie mogąc znaleźć recepty na szalejącego w ataku Grzegorza Szymańskiego, który dla Jastrzębia zdobył 30 punktów!

W czwartym secie po prostu miałem pecha. Kiedy opadałem po skoku do bloku, otarłem się nieszczęśliwie o stopę Marcina Lubiejewskiego i kostka poszła! – mówi Marcin Możdżonek, środkowy PZU AZS. – Tragedii jednak nie ma, bo samodzielnie mogę chodzić. Moje zejście z boiska na pewno nie miało decydującego znaczenia na przegraną PZU AZS, choć bardzo miło jest słyszeć, że gdyby nie moja kontuzja, kto inny cieszyłby się ze zwycięstwa. Moim zdaniem o losach pojedynku zadecydowała zagrywka. Przez niemal cały mecz serwy wychodziły nam bardzo dobrze, ale w końcówkach ten element gry u nas zawodził. Pojedynek z Jastrzębskim Węglem naprawdę mógł się podobać kibicom, bo obie drużyny zdobyły po 118 punktów. Kiedy będę mógł znowu zagrać? Do sobotniego spotkania z AZS Częstochowa raczej się nie wykuruję, ale na rewanż z Jastrzębiem w Olsztynie powinienem być już gotowy do walki.

Zanim jednak akademicy rozegrają rewanż w 1/8 Pucharu Konfederacji, wcześniej już w najbliższą sobotę (godzina 15) przed własną publicznością zmierzą się w szóstej kolejce Polskiej Ligi Siatkówki z częstochowianami.

Bilety na PZU AZS

Wszystkie wejściówki na spotkanie PZU AZS Olsztyn – AZS Częstochowa (PLS) zostały wykupione. Natomiast sprzedaż biletów na rewanżowy pojedynek 1/8 finałów Pucharu Konfederacji (CEV) PZU AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel rozpocznie się w czwartek w siedzibie klubu na Kortowie.

  • dla posiadaczy karnetów

czwartek (godz. 8-16) i piątek (godz. 8-12)

  • dla szkół, rezerwacja biletów (250 sztuk)

piątek (od godz. 8)

  • dla osób spoza Olsztyna (120 biletów)

piątek (od godz. 12 pod nr. tel. 089 523 34 34)

  • dla pozostałych chętnych

piątek (godz. 12-16)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved