Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Juventur – Delic-Pol: Dramatyczne spotkanie

Juventur – Delic-Pol: Dramatyczne spotkanie

Po niezwykle emocjonującym tie-breaku Juventur Wałbrzych pokonał na własnym parkiecie Delic-Pol Norwid Częstochowa w zaległym meczu 14. kolejki gr. 2. II ligi mężczyzn.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku Krzysztofa Zdrzałki. Maciej Kusaj starał się grać wszystkimi strefami, jednak atakujący nie potrafili „wbić się” w parkiet, dlatego Juventur odskoczył na kilka punktów przewagi. Po czasie dla Stanisława Gościniaka punkt z ataku zdobył Paweł Mazowski, a po chwili blok Allassana Guindo i Mateusza Kucharskiego zatrzymał Macieja Zająca. Nawet seria trzech mocnych zagrywek Guindo nie pozwoliła dogonić dobrze dysponowany w tym secie zespół Juventuru. Partię asem serwisowym zakończył Grzegorz Guzal.

Druga partia rozpoczęła się od kilkupunktowej przewagi Delic-Polu (2:0, 3:1, 4:2). Jednak wałbrzyszanie szybko odrobili straty i drużyny szły punkt za punkt, po każdej udanej akcji obu ekip następował prosty błąd (5:5, 7:7, 11:11). Przy stanie 12:12 Juventur odskoczył rywalowi na dwa oczka, ale nie trwało to długo. Już po paru minutach na tablicy widniał ponownie remis (15:15, 16:16). Historia lubi się jednak powtarzać. Nie minęło dużo czasu, kiedy zagrywka Andrzeja Gościniak wylądowała na aucie. Pozwoliło to na mozolną budowę drobnej przewagi, której Koksownia nie oddała już do końca, wygrywająć 25:22.

Trzecia odsłona meczu toczyła się punkt za punkt do stanu 4:4. W tym momencie na zagrywkę wszedł Andrzej Gościniak, który posłał 2 asy, a kolejne jego serwy nie pozwoliły na przeprowadzenie skutecznych akcji przez wałbrzyszan. Juventur we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła zagrał słabo. Natomiast po drugiej stronie siatki brylowali Guindo i Mazowski. Set zakończył się pogromem gospodarzy 25:13.

Czwarty set zapowiadał się obiecująco dla zawodników i fanów Częstochowy. Nowid rozpoczął od mocnego uderzenia i od razu odskoczył na bezpieczną odległość (3:0, 5:1, 7:3, 8:5). Juventur próbował w prawdzie „gonić” rywala, ale szło mu to opornie. Graczom udzieliły się duże nerwy i zaczęłi popełniać błędy, które tylko pogorszyły sytuację. Niezwykle energiczny atak Guindo i na tablicy pojawił się wynik 15:9 dla Częstochowy. Podkreśłić należy, że ten zawodnik (mówić potocznym językiem) odwalił kawał dobrej roboty, zarówno w tej partii jak i w całym meczu. Kibice zgromadzeni w hali wałbrzyskiego OSiR-u mogliby uznać, że w tym secie znaczną ilość punktów zdobywali na zmianę Guindo, Mazowski i Gościniak. Słabe przyjęcie Juventuru i dobra postawa Delic-Polu pozwoliły uspokoić emocje. Goście przewagi już nie oddali i partia zakończyła się rezultatem 25:17.

Tie-break nie bez powodu jest nazywany siatkarskim horrorem. Od początku tego seta w zespole Juventuru zagrał drugi rozgrywający Bartosz Jerzyk i od razu było widać różnicę w stylu gry. Wałbrzyszanie uzyskali 3 pkt przewagi. Jednak po dobrej grze Krzysztofa Ferka w ataku i bloku, mieliśmy remis 6:6. Przy zmianie boisk goście mieli 1 pkt przewagi. Po chwili Zając skutecznie zaatakował i od tej pory gra toczyła się punkt za punkt. Jedna jak i druga ekipa miały piłki meczowe w górze, ale żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Dopiero przy stanie 19:18 dla Juventuru Allassane Guindo posłał piłkę w aut.

Krzysztof Zdrzałka (Juventur): Po dwóch setach poczuliśmy się dość pewnie, pojawiło się rozluźnienie w głowach, ale wygraliśmy ważny mecz. Teraz tracimy dwa punkty do Rząśni i musimy je jak najszybciej odrobić w następnych meczach.

Juventur Wałbrzych – Delic-Pol Częstochowa 3:2

(25:20, 25:22, 13:25, 17:25, 20:18)

Juventur-Koksownia Wałbrzych: Gajek, Zdrzałka, Zając, Guzal, Kwapisiewicz, Olczyk, Botwina (libero) oraz Jerzyk, Wierzbicki i Mor.

Delic-Pol Norwid Częstochowa: Kusaj, Mazowski, Guindo, Gościniak, Ferek, Kucharski, Pachliński (libero) oraz Szlubowski, Bogusz, Gadus.