Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Tie-break w Poznaniu

I liga: Tie-break w Poznaniu

Avia Świdnik po ciężkim boju uporała się z ambitnym beniaminkiem I ligi Inotelem Poznań i dzięki temu zrównała się punktami z czwartą Skrą II Bełchatów. Była to już szósta z rzędu wygrana świdniczan.

Wczorajszy mecz trwał prawie dwie godziny i dostarczył kibicom ogromnych emocji. Dwie pierwsze partie przyniosły sukces świdniczanom. – Pierwszą zagraliśmy tak dobrze jak w poprzednim meczu z GTPS Gorzów Wielkopolski – mówi trener Avii Sławomir Czarnecki. – Natomiast w drugiej było jeszcze lepiej.

Jakub Kaźmierski, Wojciech Pawłowski i Zbigniew Żurek stawiali nad siatką mur nie do przebicia, a zagrywką i w ataku bardzo skutecznie raził Marcin Jarosz. Po 45 minutach gry Avia prowadziła w setach 2:0.W trzecim role się odwróciły. Blok, który dotychczas decydował o sile świdniczan, z czasem stał się atutem gospodarzy. – Ciężko to wytłumaczyć, ale całkiem siadła u nas atmosfera, wkradło się dużo niedokładności i sporo nerwów – mówi Czarnecki. – Zawodnicy zamiast wziąć się w garść patrzyli na błąd kolegi i dlatego zaczęli przegrywać.

Od początku do końca tej odsłony cały czas prowadził Inotel. W drużynie poznańskiej dobre zawody rozgrywali Artur Kulikowski i Tomasz Sokołowski.

Czwarty set był bardzo wyrównany, ale nieznaczną przewagę utrzymywali poznaniacy. Przy stanie 21:17 dla Inotelu dobrą zmianę w Avii dał debiutant Adrian Sarul, który wszedł na zagrywkę. Dzięki niemu świdniczanie doprowadzili do jednopunktowej straty. Niestety chwilę później po jego nieporozumieniu w ataku z Kaźmierskim gospodarze znowu odskoczyli na dwa punkty i tak uzyskanej przewagi nie oddali już do końca.

Na początku tie-breaka znowu przeważali siatkarze trenera Marka Jankowiaka, którzy prowadzili 4:3. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Marcin Jarosz, który mocnym serwem odrzucił przeciwników od siatki, a Kaźmierski z Żurkiem zdobyli blokiem aż pięć punktów. To zadecydowało o zwycięstwie Avii. – Cieszy nas punkt. Teraz musimy je zdobywać, by utrzymać się w I lidze i w przyszłym sezonie móc powalczyć o awans do PLS – mówił rzecznik prasowy Inotelu Tomasz Woźniak.

Inotel Poznań – Avia Świdnik 2:3

(20:25, 22:25, 25:20, 25:22, 9:15)

Składy zespołów:

Inotel: Staniewski, Kuczko, Sokołowski, Dwernicki, Łojewski, Kulikowski oraz Dębiec (libero) oraz Grygier, Józefczak

Avia: Gorzkiewicz, Żurek, Jarosz, Pawłowski, Węgrzyn, Kaźmierski, Kowalski (libero) oraz Guz, Bogusz, Sarul

Zobacz również:

Wyniki 15. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved