Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Pronar wygrał z Bzurą

I liga: Pronar wygrał z Bzurą

Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka potwierdzili, że sobotnia wygrana z BBTS-em nie była przypadkowa, a ich forma zwyżkuje. Dzisiaj pokonali 3:0 na wyjeździe Bzurę Ozorków.

Przed meczem wydawało się, że to spotkanie powinno być dla hajnowian dość łatwe, ponieważ ich rywal przegrał osiem meczów z rzędu. Jednak podlascy zawodnicy obawiali się tego pojedynku, gdyż nie mieli miłych wspomnień z konfrontacji z Bzurą.

Z ostatnich spotkań to nasz rywal wychodził zwycięsko, na szczęście teraz udało nam się to zmienić. W końcu się przełamaliśmy – cieszy się trener Pronaru Marek Antoniuk. – Mimo wszystko to jest dopiero początek naszej drogi, aby osiągnąć wyznaczony cel, czyli utrzymać się w lidze.

Jednak jeżeli hajnowianie nadal będą grać tak jak w dwóch ostatnich pojedynkach, z utrzymaniem nie powinno być większych problemów. Teraz bowiem to zupełnie inny zespół niż ten, który w pierwszej rundzie spadał coraz niżej w ligowej tabeli. Przede wszystkim siatkarze Pronaru grają na równym poziomie.

Dzięki temu pokonaliśmy Bzurę. Graliśmy swoje i czekaliśmy aż rywal popełni błędy, które skutecznie wykorzystaliśmy – relacjonuje Antoniuk. – Pierwszy set był wyrównany do stanu 22:22, a potem gospodarze popełnili kilka błędów i było po wszystkim.

Podobnie przebiegały też kolejne partie z tą różnicą, że hajnowianie szybciej obejmowali przewagę i już mogli w miarę spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

Teraz przed zespołem Pronaru krótka przerwa w rozgrywkach – ich sobotnie spotkanie z GTPS-em Gorzów Wielkopolski zostało przełożone.

Bzura Ozorków – Pronar Hajnówka 0:3

(23:25, 16:25, 22:25)

Pronar: Woroniecki, Wójcik, Gołębski, Kacperski, Aleksandrowicz, Babińczuk, Łyczko (libero) oraz Saczko, Niemiec, Maksymiuk, Zrajkowski