Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz – wielki talent z Ostrołęki

Grzegorz Łomacz – wielki talent z Ostrołęki

J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska nie dość, że regularnie przegrywa od początku sezonu, to jeszcze w ostatnim meczu ligowym rozgrywający Pavel Chudik doznał kontuzji torebki stawowej. Być może nie zagra on w trzech najbliższych meczach.

W ostatnim spotkaniu z BOT Skrą Bełchatów w czwartym secie wszedł za Chudika Grzegorz Łomacz. Przeciwko tak utytułowanym zawodnikom jak Krzysztof Stelmach, Krzysztof Ignaczak czy Mariusz Wlazły 20-letni zawodnik grał wcześniej tylko w sparingach. Zmierzyć się z nimi w spotkaniu o stawkę nie miał okazji.

Grzegorz Łomacz pochodzi z Ostrołęki. Jego ojciec Lucjan Łomacz jest trenerem. Starszy brat Jakub ma już za sobą występy w Polskiej Lidze Siatkówki. Nic też dziwnego, że Grzegorz wybrał sobie ten sport.W szkole podstawowej chodził od czwartej klasy na dodatkowe zajęcia. W gimnazjum był w klasie sportowej. Dalej uczył się w warszawskim LO im. Lotnictwa Polskiego. Grał m.in. w Szkolnej Lidze Siatkówki, rozgrywkach bardzo popularnych wśród warszawskiej młodzieży szkół średnich. Trenował też w MOS Wola. Trenerzy na czele z Krzysztofem Felczakiem od razu poznali się na talencie tego zawodnika.

Grzegorza wiele nauczył ojciec oraz Wojciech Szczucki – mówi Krzysztof Felczak. – Jest tylko kwestią czasu, kiedy wypłynie na szerokie ligowe wody. Ma talent do siatkówki i co najważniejsze do pracy.

Idolem Grzegorza Łomacza jest Wadim Chamuckich. który zdaniem młodego zawodnika rozgrywa lekko i z ogromną przyjemnością.

W najbliższej kolejce J.W.Construction zagra na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Podopiecznych trenera Edwarda Skorka czeka ciężkie zadanie. Rywal zaliczany jest do głównych kandydatów do złotego medalu.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved