Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Zespół WSFiZ w III lidze wygrywa także po przerwie

Zespół WSFiZ w III lidze wygrywa także po przerwie

Po prawie miesięcznej przerwie na boiska wrócili już także III-ligowi siatkarze.Lider podlaskich rozgrywek, zespół WSFiZ Piętnastka Białystok - który do tej pory przegrał tylko raz (1:3 z Biebrzą Lipsk), łatwo 3:0 pokonał u siebie SUKSS Suwałki.

Trochę byliśmy niepewni tego meczu, bo mimo że cały czas trenowaliśmy, nie mieliśmy z kim pograć – mówi Witold Kaczmarek, trener Piętnastki. – Ale po dwóch wygranych setach z suwalczanami, w trzecim mogli zaprezentować się na boisku nasi juniorzy i też poradzili sobie dobrze.

Białostoczanie chcieliby z jak najlepszej strony pokazać się w barażach o II ligę.Aby przygotować się jak najlepiej, zamierzamy zwiększyć intensywność treningów – zapowiada Kaczmarek. – Chociaż czasami trudno to wszystko poukładać, bo w naszym zespole występują seniorzy, juniorzy, a nawet kadeci. Oprócz tych pierwszych pozostali grają także w swoich rozgrywkach.

Ponadto najbardziej wyróżniający się młodzi wychowankowie Piętnastki przenoszą się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Od września uczy się tam i trenuje kadet Maciej Nalewajko, a teraz dołączy do niego najlepszy junior zespołu, Mateusz Sucharewicz.

Bardziej wyrównane było inne spotkanie dziewiątej kolejki. W Mońkach zmierzyły się dwa najsłabsze zespoły w rozgrywkach. Tak jak w pierwszej rundzie spotkań po pięciosetowej walce wygrało Mikolo Sokółka.

Kiedy w dwóch pierwszych setach przeciwnicy zdobyli tylko po kilkanaście punktów, myślałem, że łatwo skończymy mecz – opowiada Stanisław Marchel, prezes Mikolo. – Niestety, w dwóch następnych partiach stanęliśmy i gospodarze doprowadzili do remisu. Dopiero w piątym secie wróciliśmy do normalnej dyspozycji i wygraliśmy.

Mecze 9. kolejki: WSFiZ Piętnastka Białystok – SUKSS Suwałki 3:0, Promień Mońki – Mikolo Sokólka 2:3, spotkanie Biebrza Lipsk – Mlekpol Grajewo zostało przełożone na piątek.<;/p>

Tabela III ligi 

1. WSFiZ 8 21 22:7
2. Biebrza 7 16 18:9
3. Orion 7 13 16:11
4. Mlekpol 7 11 15:13
5. SUKSS 8 10 15:16
6. Mikolo 7 4 7:19
7. Promień 8 3 6:24

Dwa pierwsze zespoły zagrają w barażach o II ligę

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved