Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Zespół WSFiZ w III lidze wygrywa także po przerwie

Zespół WSFiZ w III lidze wygrywa także po przerwie

Po prawie miesięcznej przerwie na boiska wrócili już także III-ligowi siatkarze.Lider podlaskich rozgrywek, zespół WSFiZ Piętnastka Białystok - który do tej pory przegrał tylko raz (1:3 z Biebrzą Lipsk), łatwo 3:0 pokonał u siebie SUKSS Suwałki.

Trochę byliśmy niepewni tego meczu, bo mimo że cały czas trenowaliśmy, nie mieliśmy z kim pograć – mówi Witold Kaczmarek, trener Piętnastki. – Ale po dwóch wygranych setach z suwalczanami, w trzecim mogli zaprezentować się na boisku nasi juniorzy i też poradzili sobie dobrze.

Białostoczanie chcieliby z jak najlepszej strony pokazać się w barażach o II ligę.

Aby przygotować się jak najlepiej, zamierzamy zwiększyć intensywność treningów – zapowiada Kaczmarek. – Chociaż czasami trudno to wszystko poukładać, bo w naszym zespole występują seniorzy, juniorzy, a nawet kadeci. Oprócz tych pierwszych pozostali grają także w swoich rozgrywkach.

Ponadto najbardziej wyróżniający się młodzi wychowankowie Piętnastki przenoszą się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Od września uczy się tam i trenuje kadet Maciej Nalewajko, a teraz dołączy do niego najlepszy junior zespołu, Mateusz Sucharewicz.

Bardziej wyrównane było inne spotkanie dziewiątej kolejki. W Mońkach zmierzyły się dwa najsłabsze zespoły w rozgrywkach. Tak jak w pierwszej rundzie spotkań po pięciosetowej walce wygrało Mikolo Sokółka.

Kiedy w dwóch pierwszych setach przeciwnicy zdobyli tylko po kilkanaście punktów, myślałem, że łatwo skończymy mecz – opowiada Stanisław Marchel, prezes Mikolo. – Niestety, w dwóch następnych partiach stanęliśmy i gospodarze doprowadzili do remisu. Dopiero w piątym secie wróciliśmy do normalnej dyspozycji i wygraliśmy.

Mecze 9. kolejki: WSFiZ Piętnastka Białystok – SUKSS Suwałki 3:0, Promień Mońki – Mikolo Sokólka 2:3, spotkanie Biebrza Lipsk – Mlekpol Grajewo zostało przełożone na piątek.<;/p>