Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Kolejna porażka Muszynianki

LM: Kolejna porażka Muszynianki

W meczu kończącym fazę grupową mistrz Polski Muszynianka Fakro Muszyna przegrał we własnej hali z RC Cannes 0:3. Tym samym nasze zawodniczki kończą przygodę z Ligą Mistrzyń tylko z jednym zwycięstwem.

Gdy w pierwszym secie było 17:21, wydawało się, że przyjezdne bez problemów wygrają tę odsłonę. Jednak siatkarki z Muszyny poderwały się jeszcze do walki i doprowadziły do remisu 22:22. Gdy było 23:23 na parkiet na zagrywkę weszła Maja Soja, ale uderzyła za silnie. Po chwili set się zakończył gdyż Francuzki zablokowały atak Anny Rybaczewskiej. RC Cannes w tej odsłonie zdobył aż 10 punktów po błędach własnych Muszynianki-Fakro.

W drugim secie przy stanie 8:13 trener Muszynianki-Fakro poprosił o czas: „Wy musicie wierzyć i chcieć. Bez wiary nic nie zrobicie” – powiedział Bogdan Serwiński do swoich zawodniczek.

Przez chwilę wydawało się, że te słowa przyniosły skutek, gdyż miejscowe zdobyły punkt, ale gdy Tina Lipicer zagrała za mocno z zagrywki, zrobiło się 9:14. Kolejna reprymenda Serwińskiego – przy stanie 12:19 – na niewiele się już zdała. Co prawda dzięki polepszeniu zagrywki Muszynianka-Fakro zmniejszyła straty do dwóch punktów (17:19), ale po chwili Francuzki przebudziły się znów zdobywając serię punktów. Set zakończyła Lipicer atakując w aut.

W ostatnim secie zacięta walka trwała tylko do stanu 6:7. Na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły przy wyniku 8:16. Spotkanie zakończyła skutecznym atakiem Janina Jakowlewa (druga piłka meczowa).

W zespole z Francji ze względu na kontuzję nie mogła zagrać Straszimira Filipowa. Zastąpiła ją Jing Zhang. Z kolei w zespole z Muszyny nie mogły wystąpić Izabela Bełcik i Ingrid Siscovich.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego zajęły ostatnie miejsce w grupie A. Muszynianka może jednak znaleźć się w fazie play off. Stanie się tak, gdy któryś z zespołów grupy A otrzyma prawo organizacji turnieju Final Four. O rolę gospodarza tych zawodów ubiega się Dynamo i według nieoficjalnych informacji ma na to duże szanse.

Wówczas Dynamo zostanie zwolnione z gry w play off. Znajdzie się od razu w Final Four. Jego miejsce w kolejnych etapach rywalizacji zająłby wtedy czwarty zespół z grupy, w której grały mistrzynie Rosji.

Do następnej rundy awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej z czterech grup.

Muszynianka Muszyna – RC Cannes 0:3

(23:25; 19:25; 17:25)

Muszynianka-Fakro: Dorota Pykosz, Marlena Mieszała, Dominika Sieradzan, Ewa Cabajewska, Anna Rybaszewska, Natalia Bamber, Magda Banecka (libero) oraz Maja Soja, Anna Szydełko, Tina Lipicer

RC Cannes: Irina Poleszczuk, Ewa Janewa, Jelena Lozancic, Olga Tocko, Mendes Rodrigues, Jing Zhang, Oleksandra Fomina (libero) oraz Maria Filipowa, Janina Jakowlewa