Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Karpaty lepsze od Okocimskiego

II liga: Karpaty lepsze od Okocimskiego

Zespół Karpat Krosno pokonał w meczu wyjazdowym KS Okocimski Brzesko 3:0. Po tym spotkaniu coraz trudniejsza staje się sytuacja klubu z Brzeska, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i traci do Górnika Radlin już osiem punktów.

Zespół Okocimskiego przystąpił do meczu bez swojego podstawowego rozgrywającego – Pawła Mardonia, który odniósł kontuzję. Jego rolę przejął środkowy – Rafał Poprawa. W drużynie krośnieńskiej, mimo choroby, na boisku pojawił się libero Mirosław Wilk.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia krośnieńskiego zespołu 4-1. Wspaniale na zagrywce spisywał się Andrzej Jaszczuk serwując 2 asy serwisowe. Dalej toczyła się walka punkt za punkt, dobrze w ataku spisywał się Michał Dzierwa w drużynie krośnieńskiej i Karol Szczepanik w drużynie Okocimskiego. Przy stanie 17-11 atomowym zbiciem w trzeci metr popisał się Dzierwa i później do stanu 22-11 punkty zdobywali już tylko krośnianie. Na nic zdało się wprowadzenie za Szczepanika, Sebastiana Wójtowicza. Seta mógł zakończyć asem serwisowym Jaszczuka, jednak dopiero atak Rafała Gosika przypieczętował zwycięstwo gości w tym secie 25-15.

W drugiej odsłonie już na początku krośnianie prowadzili 6-0, a to ponownie za sprawą Jaszczuka, który sprawiał spore kłopoty swoją zagrywką. Trener Gawenda poprosił o czas i dokonał zmiany. Za Szczepanika tak jak w secie pierwszym pojawił się Wojtowicz. Zmiana była bardzo trafna. Zawodnik podciągnął grę zespołu i zdobył cenne punkty z ataku dla swojego zespołu. Jednak przewaga Karpat przez całą partię była wyraźna i punkty przez niego zdobyte na zbyt wiele nie pomogły. Druga partię skończył atakiem tak jak w secie pierwszym Rafał Gosik.

Trzecia partia była bardzo wyrównana i do stanu 22-20 mogła się podobać. W Okocimskim na rozegraniu pojawił się Mleczko, a Poprawa przeszedł na nominalną pozycję. Ten pierwszy dobrze rozrzucał krośnieński blok, a Szczepanik i Gibes nie mieli problemu ze skończeniem piłek na pojedynczym bloku. Jednak końcówka meczu należała ponownie do krośnian. Najpierw mocnym atakiem ze środka popisał się powracający po chorobie do gry Jakub Heimroth, później mocny atak z piłki sytuacyjnej i blok dobrze spisującego się dziś Łukasza Dzierwy dały zwycięstwo w tej partii 25-21 jak i w całym meczu 3:0.

Krośnianie po przegranym meczu z Warką w Krośnie musieli koniecznie szukać punktów w Brzesku. Rozegrali kapitalne spotkanie, widać było motywację, chęć walki o każdą piłkę. Okocimski przegrał kolejny mecz u siebie i jest w coraz trudniejszej sytuacji przed końcem sezonu, raczej bez szans na awans na wyższą lokatę.

W drużynie krośnian najlepiej punktowali Michał Dzierwa (18 punktów) i Rafał Gosik (14 punktów). W Okocimskim dobre spotkanie rozegrali Bartosz Gibes (9 punktów) i Karol Szczepanik (6).

Kolejne mecze drużyny rozegrają już za tydzień. Karpaty podejmą Jadar II Radom z, a Okocimski Brzesko zagra z WTS Warka.

KS Okocimski Brzesko – Karpaty Krosno 0:3

(15:25, 16:25, 21:25)

Okocimski: Olszewski, Poprawa, Kłosiński, Kostrzewa, Gibes, Szczepanik, Gawenda (libero) oraz Wójtowicz, Mleczko, Kural.

Karpaty: Jaszczuk, Gosik, Heimroth, Dzierwa, Węgliński, Dejewski, Wilk (libero) oraz Michałowski, Galas.