Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Przed meczem Inotel Poznań – Avia Świdnik

I liga: Przed meczem Inotel Poznań – Avia Świdnik

W ramach 15. kolejki I ligi siatkarze Avii Świdnik grają na wyjeździe z poznańskim Inotelem. Podopieczni trenera Sławomira Czarneckiego powinni wygrać, jeżeli myślą o utrzymaniu piątego miejsca w tabeli.

W poprzedniej rundzie osłabieni kontuzjami świdniczanie Inotelowi nie sprostali. We własnej hali ulegli po zaciętej walce 2:3. – Wtedy świetnie zagrał Tomasz Sokołowski i to właśnie on nas pogrążył. Dlatego w rewanżu musimy na niego bardzo uważać – twierdzi trener Czarnecki, który wówczas był II szkoleniowcem świdnickiego zespołu.

Na początku obecnego sezonu Sokołowskiego chciano nawet ściągnąć do Świdnika, ale doświadczony przyjmujący (w marcu skończy 32 lata) ostatecznie pozostał w Wielkopolsce. – Zadecydowały o tym jego sprawy rodzinne – tłumaczy Czarnecki.Inotel, podobnie jak Avia, gra w tym sezonie o spokojne utrzymanie się. W Poznaniu aspiracje są jednak dużo większe. W planach na następny jest budowa solidnego budżetu i awans do PLS. Pomóc ma w tym obecny trener zespołu Marek Jankowiak, który w latach 80. reprezentował barwy Posnanii, która wówczas grała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dziś jednak to Avia jest faworytem. Świdniczanie idą bowiem jak burza i od pięciu ligowych spotkań pozostają niepokonani. Natomiast poznaniacy w ostatnim meczu z Energetykiem Jaworzno nie ugrali nawet seta i spadli na siódme miejsce. – Cieszy mnie tak dobra postawa mojego zespołu, ale z drugiej strony nasze piąte miejsce jeszcze nic nie znaczy. Liga jest długa i wiele może się jeszcze zmienić – mówi Czarnecki. – Ja muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby w drużynie nie nastąpiło niepotrzebne rozprężenie.

Zwycięstwo drużyny ze Świdnika jest dla niej szczególne ważne w kontekście dalszego wzmacniania swojej ligowej pozycji i ucieczki od strefy spadkowej. W razie porażki świdniczan może dogonić depczący im po piętach Energetyk, który gra w tej kolejce ze słabym SPS Zduńska Wola. – Dwa punkty na trudnym terenie w Poznaniu będą nas cieszyć – kończy szkoleniowiec Avii

Autor tekstu: Łukasz Minkiewicz -Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved