Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Pojedynek pretendentów do awansu

I liga: Pojedynek pretendentów do awansu

fot. archiwum

W środę pojedynek na szczycie: Piast Szczecin podejmie MMKS Dąbrowa Górnicza. Szczecinianki walczą o awans do ekstraklasy i do rozgrywek play-off chcą przystąpić z jak najwyższej pozycji.

W tej chwili są na trzecim miejscu z dorobkiem 27 pkt. Wyprzedzają je Wisła Kraków i dzisiejszy rywal – MMKS Dąbrowa Górnicza, do której szczecinianki mają cztery punkty straty (ale jedno spotkanie rozegrane mniej). Wydaje się, że Wisła na razie jest poza zasięgiem, ale MMKS można prześcignąć. Piast musi jednak wygrać z Dąbrową.

 

Dla obu zespołów to bardzo istotny mecz, dlatego możemy spodziewać się zażartego pojedynku, wzbudzającego dreszcz emocji u kibiców – podkreśla trener Piasta Ireneusz Kłos. 

Przy wygranej 3:0 lub 3:1 szczecinianki będą traciły tylko punkt do ślązaczek. Szybko powinny wskoczyć na drugą lokatę. Przypomnijmy, że do rozgrywek play-off kwalifikuje się osiem najlepszych drużyn sezonu zasadniczego. Faza play-off obejmuje trzy rundy. Gospodarzami pierwszych meczów są te zespoły, które zajęły wyższe miejsca na koniec rundy zasadniczej. O miejsca 1.-4. gra się do trzech wygranych. W pierwszych dwóch meczach oraz w piątym (w przypadku konieczności jego rozegrania) gospodarzem jest drużyna, która jest wyżej notowana.

 

Wtedy będziemy mogli kontrolować sytuację i spokojnie przygotowywać się do play-off – planuje Kłos. – Zajęcie przez nas pierwszego miejsca też jest możliwe, ale Wisła musiałaby pogubić punkty i przegrać z nami. Na razie koncentrujemy się na środowym spotkaniu i nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość .

 

Podczas przygotowań do meczu szkoleniowiec nie mógł liczyć na pełen skład. Rozgrywająca Marta Szymańska , przyjmująca Anna Związek i środkowa Paulina Rolińska dopiero w poniedziałek rozpoczęły treningi z drużyną. – Są wszystkie, ale czasu, żeby wszystko dopracować, mieliśmy niewiele. Dyspozycja tych dziewczyn w dzisiejszym meczu to zagadka, ale mam nadzieję, że da się to jakoś uregulować. Chciałbym, żeby Marta Szymańska wystąpiła, bo na dziś jej zmienniczka Magda Strąg nie posiada jeszcze takich umiejętności – mówi Kłos. – Są trudności, ale nie załamujemy rąk. Trzeba to jakoś przezwyciężyć.

 

Lepsze nastroje panują w szeregach przeciwnika. Wszystkie zawodniczki są w pełni sił. MMKS rewelacyjnie rozpoczął sezon. Długo, bo do 10. kolejki cieszył się mianem niepokonanego. Nieoczekiwanie przegrał wtedy z outsiderem UMKS Łańcut, a później jeszcze z beniaminkiem z Polic. – Dąbrowa to doświadczony zespół. Musimy z nim zagrać na wysokim poziomie i to nie tylko jedna zawodniczka, ale cała drużyna – uważa Kłos.

 

Piast swoją siłę upatruje w agresywnej zagrywce i regularnym przyjęciu. – Czeka nasz ciężki mecz, ale podchodzimy do niego spokojnie. Gdyby przytrafiła nam się przegrana, to rozczarujemy siebie i wszystkich dookoła. Nie możemy do tego dopuścić – mówi kapitan Piasta Paulina Chojnacka .

 

Mecz rozpocznie się o godz. 18.30 w hali przy ul. Wąskiej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved