Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Nysa zagra z uczniami

I liga: Nysa zagra z uczniami

W Spale siatkarze AZS Nysa zmierzą się miejscową Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Choć akademicy są liderem I ligi, a ich przeciwnicy zajmują ostatnie miejsce, trener nysan nie lekceważy przeciwników.

W zeszłym sezonie było tak, że SMS został zlekceważony i Nysa niespodziewanie przegrała, przez co później nie weszła do play-off z pierwszego miejsca i nie awansowała – przypomina wpadkę sprzed roku trener akademików Roman Palacz. – Ja takiego błędu nie zamierzam powtórzyć. Tak naprawdę SMS nie ma nic do stracenia, bo ani nie może awansować, ani nie spadnie, ma tylko grać i zdobywać doświadczenie. Występują tam młodzi chłopcy, którzy mają spory potencjał i zawsze może im się zdarzyć niezły mecz, dlatego nie można ich lekceważyć – dodaje.

Ostrożność szkoleniowca wydaje się jednak chyba niepotrzebna, patrząc na bilans obu zespołów. Dzieli je przepaść 30 punktów; dość powiedzieć, że ekipa ze Spały ugrała dotychczas tylko dziewięć setów. Wydaje się więc, że mecz nie będzie trwał długo, a akademicy odniosą 12 zwycięstwo z rzędu. – Trudno, by lider bał się jechać na mecz do ostatniej drużyny. Musimy spokojnie wygrać i przygotowywać się do ważnego meczu w sobotę – stwierdza trener Palacz. W kolejnym spotkaniu, mającym wielki wpływ na układ przed play-off, w Nysie zagości wicelider rozgrywek i najpoważniejszy rywal do awansu Płomień Sosnowiec. Tydzień później czeka naszych siatkarzy kolejny ważny pojedynek z trzecim zespołem w tabeli Jokerem Piła.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved