Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Najłatwiejszy może być najtrudniejszy

I liga: Najłatwiejszy może być najtrudniejszy

Siatkarze Pronaru powinni w środę wywalczyć drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej I ligi. W sobotę w Hajnówce obejrzeliśmy zespół zupełnie inny niż ten, który w 2006 r. na łeb na szyję zmierzał do II ligi.

Powrót trenera Marka Antoniuka oraz atakującego Piotra Kacperskiego okazał się ogromnym wzmocnieniem ekipy. Po najlepszym meczu w sezonie hajnowianie 3:2 pokonali BBTS Bielsko-Biała.

Najbardziej cieszę się z tego, że potrafiliśmy podnieść się w trudnych momentach. Kiedy Bielsko przejmowało inicjatywę, nie spuszczaliśmy głów, tylko staraliśmy się walczyć i udało się – mówi trener Adam Aleksandrowicz, który po przyjściu Antoniuka mógł spokojnie wrócić na boisko. Już na początku spotkania skręcił nogę w stawie skokowym, lecz po krótkiej przerwie postanowił grać dalej. Jedzie z drużyną do Ozorkowa.Nałożę stabilizator i powinienem grać. Noga trochę boli, ale myślałem, że będzie dużo gorzej, bo w niedzielę miałem kłopoty z chodzeniem.

Zagrać powinien też Kamil Łyczko, który w końcówce meczu zderzył się z Aleksandrowiczem i stłukł kolano.

Dzisiejsze spotkanie powinno być dla hajnowskiego zespołu jednym z najłatwiejszych do końca sezonu, bo Bzura ma za sobą osiem kolejnych porażek. Z drugiej strony z Pronarem wygrywała dwukrotnie w tamtym sezonie, zwyciężyła już raz w tym – 3:0 w Hajnówce. Oby znowu nie sprowadziła naszych siatkarzy na ziemię, tak jak na początku sezonu.

Bzura jest w naszym zasięgu, ale jak nikt nam nie leży – mówi Aleksandrowicz. – Nie wiem dlaczego, ostatnio wygrał z nami sam Marcin Sadecki, to było solo w jego wykonaniu. On strzelał, a my nic nie mogliśmy zrobić. W Ozorkowie jest ciężki teren, dziwna sala – długa, ciemna – ale w końcu musimy wygrać z tym rywalem. To mecz za sześć punktów – kto zwycięży, zyska spokojną przewagę nad przeciwnikiem w walce o utrzymanie.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved