Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowe podsumowanie 7. kolejki LSK

Strefowe podsumowanie 7. kolejki LSK

Winiary rozbijają BKS Aluprof, pewne zwycięstwa odnoszą inni faworycie - Nafta, Centrostal oraz Muszynianka, a Stal Mielec po obfitującym w liczne zwroty akcji spotkaniu pokonuje AZS AWF Poznań 3:2 - tak w największym skrócie można opisać wydarzenia 7. kolejki LSK.

Po ostatnim fatalnym występie przeciwko Winiarom na siatkarkach Centrostalu ciążyła duża presja. W przypadku jakiejkolwiek wpadki w Gdańsku w zespole mogły posypać się głowy. Bydgoszczanki tym razem nie zawiodły i bez straty seta pokonały sobotnie rywalki, jednak wynik nie oddaje do końca przebiegu meczu. W każdym z setów Gedania nawiązywała walkę, lecz końcówki należały do rutynowanych podopiecznych Piotra Makowskiego. Porażka zepchnęła gospodynie na ostatnie miejsce w LSK, Centrostal obronił pozycję wicelidera.

Energa Gedania Gdańsk – Centrostal Focus Park Bydgoszcz 0:3

(23:25, 21:25, 18:25)

Więcej o meczu

Takiego obrotu spraw w Kaliszu chyba nikt się nie spodziewał. Po Centrostalu, w miniony weekend Winiary zdeklasowały kolejnego przeciwnika w walce o medale. Tym razem gorycz wysokiej porażki musiał przełknąć BKS Aluprof. Bielszczanki fatalnie spisywały się w przyjęciu, co uniemożliwiało im skuteczną grę na skrzydłach. W zespole gospodyń fenomenalne zawody rozegrała Tereza Matuskova, tym razem nieco w cieniu pozostała Anna Barańska. Czeszka w przekroju całego meczu zdobyła 20 „oczek”, co w trzech setach jest osiągnięciem szczególnie wartym odnotowania. Wynik 25:11 to najwyższą wygrana w secie, jaka została odnotowana w obecnym sezonie. Kryzys BKS-u trwa, a po meczu Top Teams Cup w Moskwie można spodziewać się ruchów personalnych sztabie szkoleniowym zespołu. Zwycięstwo nad Aluprofem pozwoliło Winiarom obronić pozycję lidera, bielszczanki spadły na piątą pozycję, jednak do rozegrania pozostał im jeszcze zaległy mecz z Naftą.

Winiary Kalisz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0

(25:23, 25:17, 25:11)

Nafta Piła nie miała problemów z pokonaniem „do zera” Gwardii Wrocław. Oprócz początku partii pierwszej (do stanu 10:10) oraz trzeciej (7:8) zawodniczki z Dolnego Śląska nie potrafiły wyrządzić rywalkom większej krzywdy. Przewaga podopiecznych Jerzego Matlaka nie podlegała wątpliwości, w secie drugim szkoleniowiec zdecydował się nawet, by dać odpoczynek Micheli Teixeirze oraz Irinie Stażyńskiej. Sobotni rezultat pozwolił awansować pilankom na trzecie miejsce w tabeli, ewentualne zwycięstwo w zaległym meczu z BKS może im dać nawet fotel wicelidera. Gwardzistki po raz drugi z rzędu nie zapunktowały, jednak utrzymały pozycję szóstą.

Nafta Piła – Dialog Gwardia Wrocław 3:0

(25:20, 25:19, 25:20)

Białostockie siatkarki jechały do Muszyny z myślą o wywiezieniu stamtąd przynajmniej jednego „oczka”. Zespół Mariana Kardasa nie był daleki od realizacji tego celu, jednak w starciu z mistrzyniami Polski posiadał zbyt mało atutów. Mimo wysokiej porażki w partii pierwszej „mineralne” nie poddały się, uporządkowały swoją grę i tryumfowały w kolejnych trzech odsłonach, wykorzystując szczególnie słabość akademiczek w przyjęciu. Zdeterminowane przyjezdne poderwały się do walki w secie czwartym, lecz w jego środkowej części dały się dogonić rywalkom i ostatecznie musiały wracać na Podlasie z pustymi rękoma. Widać, że Pronar nie stanowi jeszcze zespołu, który potrafi podjąć walkę z ligową czołówką, tak by nie schodzić podczas meczu poniżej pewnego określonego poziomu. Praca Mariana Kardasa powoli przynosi rezultaty, jednak do czasu, aż białostoczanki zaczną prezentować się na miarę oczekiwań minie jeszcze zapewne mnóstwo czasu. Po siedmiu kolejkach Muszynianka plasuje się na czwartej pozycji, AZS jest ósmy.

Muszynianka Fakro Muszyna – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1

(16:25, 25:15, 25:16, 25:21)

Mimo iż rozegrano dotąd zaledwie siedem kolejek LSK, mecz AZS-u AWF-u ze Stalą Mielec śmiało można było nazwać spotkaniem o życie dla obu zespołów. Próbę nerwów lepiej wykorzystały podopieczne Jacka Wiśniewskiego, które wywiozły z Wielkopolski niezwykle cenne 2 punkty. Swarzędzkie Meble mają czego żałować, gdyż w każdym z setów obejmowały stosunkowo wysokie prowadzenie, lecz nie potrafiły postawić kropki nad „i”. W czwartej partii gospodynie nie wykorzystały dwóch piłek meczowych, a w tie-breaku przy stanie 13:10 przegrały pięć kolejnych akcji. Porażka na własne życzenie – to chyba najlepsze słowa opisujące mały dramat zespołu Wojciecha Lalka. Jeden punkt zdobyty przeciwko mielczankom pozwolił AZS-owi wskoczyć z ostatniej na dziewiątą pozycję w LSK. Stal Mielec również przesunęła się o jedno „oczko” wyżej – z ósmego na siódme miejsce.

IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań – Stal Mielec 2:3

(26:24, 19:25, 25:20, 25:27, 13:15)