Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Siergiej Cwietnow: Szypulin, Alekno lub ktoś z Włochów

Siergiej Cwietnow: Szypulin, Alekno lub ktoś z Włochów

Siergiej Cwietnow trener czołowego rosyjskiego zespołu superligi Iskry Odincowo nie zamierza startować w konkursie na trenera reprezentacji Rosji. Według niego selekcjonerem zostanie Giennadij Szypulin, Władimir Alekno lub któryś z włoskich trenerów.

Moim zdaniem swoje zgłoszenia powinni nadesłać tylko ci, których nasza federacja chciałaby widzieć na tym stanowisku – powiedział Siergiej Cwietnow. – Dlatego nie widzę sensu przystępowania do konkursu. Myślę, że jest sporo kandydatur, z których wybrany zostanie szkoleniowiec sbornej. Przede wszystkim będzie to Giennadij Szypulin, Władimir Alekno lub któryś z włoskich trenerów.

Siergiej Cwietnow przypomina, że przed Rosją postawione zostaną zadania zdobycia mistrzostwa Europy, Pucharu Świata i mistrzostwa olimpijskiego. – Takie cele można zrealizować tylko w nieprzerwanym cyklu pracy – powiedział trener Iskry. – Wydaje mi się, że reprezentacja powinna być oparta na jednym klubie-bazie. Być może warto byłoby zmienić limit legionierów, grających w naszych klubach. Zrobić to należy tak, żeby nasi najlepsi mieli większą konkurencję w mistrzostwach RosjiIskra Odincowo jest wymieniana w gronie kandydatów do mistrzostwa Rosji. Klub jest sponsorowany przez władze obwodu moskiewskiej oraz grupę inwestycyjną „Absolut.”

W mistrzostwach Europy Rosja będzie jednym z rywali Polski w pierwszej fazie turnieju.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved