Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Matuszkova: Ogromna różnica pomiędzy Polską i Czechami

Matuszkova: Ogromna różnica pomiędzy Polską i Czechami

Siatkówka w Polsce jest tak popularna jak u naszych południowych sąsiadów hokej. Wszystko to za sprawą dwóch tytułów mistrzyń Europy naszych Złotek oraz sukcesu srebrnej ekipy Lozano.

Popularności siatkówki w Polsce i Czechach nie da się porównać – mówi Tereza Matuszkova, która została wybrana najlepszą siatkarką w tym kraju w 2006 roku. – Ten sport cieszy się nad Wisłą takim zainteresowaniem mediów i kibiców jak u nas hokej. W czasie mistrzostw świata, gdy męska reprezentacja Polski grała w finale, w centralnych miejscach największych miast ludzie oglądali mecz z Brazylią na telebimach.

Tereza Matuszkova, która na co dzień reprezentuje Winiary Kalisz, o swoim zwycięstwie w plebiscycie dowiedziała się od trenera Igora Prielożnego przed jednym z treningów. – Było to dla mnie duże oraz miłe zaskoczenie – powiedziała. – Mój wybór raczej nie wywował w polskich mediach większego zainteresowania. Piszą one najwięcej o miejscowych zawodniczkach.W wywiadzie jakiego udzialiła Tereza Matuszkova po nominacji na najlepszą siatkarkę roku powiedziała, że na mecze Winiar przychodzi po około trzy tysiące widzów a ten sport cieszy się w Kaliszu ogromną popularnością. – Pod tym względem jest naprawdę ogromna różnica pomiędzy Polską i Czechami – powiedziała.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved