Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska – podsumowanie 4. kolejki spotkań

Liga bułgarska – podsumowanie 4. kolejki spotkań

Po przerwie do gry wróciły bułgarskie kluby. Lewski odniósł zwycięstwo nad Pirin Balkanstroj, CSKA Sofia pokonała po dramatycznym meczu Slawię a Czerno more bez problemów zwyciężyło z Ardą. W tabeli prowadzi Marek Union Iwkoni.

W najbardziej dramatycznym spotkaniu niedawny przeciwnik AZS-u Olsztyn w rozgrywkach CEV Cup, drużyna CSKA Sofia pokonała w pięciu setach zajmujący siódme miejsce w tabeli zespół Slawii. Było to niezwykle trudne spotkanie dla zespołu CSKA, który mimo, że po dwóch pierwszych partiach prowadził już 2:0 pozwolił Slawii na wyrównanie stanu meczu na 2:2. Dopiero po równie zaciętym tiebreaku zespół CSKA mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Slawia – CSKA 2:3

(20:25, 21:25, 25:20, 25:22, 13:15)

Zawodnicy Czerno more nie mieli większych aby w trzech setach rozstrzygnąć sprawę zwycięstwa nad najsłabszym zespołem w lidze – Arda. Arda nie zwygrała jeszcze w tym sezonie meczu i bez zdobyczy punktowych zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Ewgenia Genczewa w żadnym z setów nie pozwolili na wiele swoim rywalom, nie wypuszczając ich nawet z granicy dwudziestu punktów. Było to trzecie zwycięstwo Czerno more w tym sezonie.

Arda – Czerno more 0:3

(17:25, 15:25, 19:25)

Mistrzowie Bułgarii, Lewski Siconco pokonał 3:1 zespół Pirin Balkanstroj Razlog. Znów podopieczni Martina Stoewa zaczęli mecz nieco sennie, co wykorzystali rywale zwyciężając w pierwszej partii. Dopiero wtedy Lewski zaczął grać na poziomie, do którego przyzwyczaił kibiców chociażby podczas Ligi Mistrzów. Trzy następne partie padły jego łupem i tym samym 3 punkty zostały w Sofii. 20 punktów w meczu zdobył Bojan Jordanow.

Lewski Siconco – Pirin Balkanstroj Razlog 3:1

(23:25, 25:20, 25:15, 26:24)

W ostatnim rozegranym w poniedziałek meczu czwartej kolejki bułgarskiej ligi drużyna Lukoila Neftohimik wygrała z liderem tabeli, Маrek Union Iwkoni 3:1. Była to pierwsza porażka w tym sezonie zawodników Marka. Najbardziej dotkliwy był drugi set przegrany przez gospodarzy do 10. Dopiero w czwartym secie zawodnicy grali na równym poziomie, jednak goście okazali się lepsi w końcówce.

Маrek Union Iwkoni – Lukoil Neftohimik 1:3

(25:21, 10:25, 22:25, 26:28)