Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kadeci i kadetki znają już przeciwników w finałach ME

Kadeci i kadetki znają już przeciwników w finałach ME

Polskie reprezentacje kadetów i kadetek poznały dziś swych grupowych przeciwników w finałach mistrzostw Europy. Chłopcy zagrają w Wiedniu i Krems, dziewczęta w czeskim Brnie.

Dwanaście narodowych reprezentacji kadetów (do lat 19) uzyskało prawo startu w turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 11-16 kwietnia w Wiedniu i Krems. Bez eliminacji zakwalifikowały się ekipy Austrii (gospodarz turnieju) i Polski (obrońca tytułu). Nasi siatkarze w grupie A zmierzą się z Łotwą oraz Belgią, a swoje spotkania rozegrają w miejscowości Krems.

Mistrzostwa Europy kadetów

grupa A  grupa B  grupa C   grupa D
Polska   Niemcy   Estonia   Austria
Łotwa   Serbia   Włochy   Francja
Belgia   Turcja   Holandia  RosjaNajlepsze europejskie reprezentacje dziewcząt do lat 18 spotkają się w turnieju finałowym rozgrywanym od 10 do 15 kwietnia w czeskim Brnie. Tytułu mistrzyń Europy bronią Ukrainki, które podobnie jak gospodynie turnieju nie brały udziału w eliminacjach. Nasza reprezentacja wywalczyła niedawno awans w bułgarskiej Baniji, zajmując 2. miejsce w turnieju eliminacyjnym. Przeciwniczkami podopiecznych Andrzeja Pecia będą Rosjanki i Niemki.

Mistrzostwa Europy kadetek

grupa A   grupa B  grupa C   grupa D
Czechy   Rosja   Ukraina   Turcja
Serbia   Niemcy   Belgia   Włochy
Francja   Polska   Holandia  Estonia

Zarówno Rosja, jak i Niemcy to silni przeciwnicy, wysokie zespoły, prezentujące solidną siatkówkę – podsumował losowanie Andrzej Peć, trener reprezentacji kadetek. – Z Rosjankami graliśmy zaledwie raz, na turnieju EEVZA i był to mecz przegrany. Z kolei z Niemkami graliśmy trzy razy, z czego dwa spotkania również przegraliśmy. Bilans jest więc niekorzystny, jednak nie zamierzamy się poddawać jeszcze przed mistrzostwami. Wiadomo, że stawka imprezy jest ogromna i każdy zespół będzie walczył i nie odpuści żadnego spotkania. W tej chwili dziewczyny rozjechały się do klubów macierzystych i tam będą szlifować formę ? dodał trener Peć.

Patrząc na losowanie chłopców, w każdej grupie są dwa silne i jeden nieco słabszy zespół. Słabszy nie znaczy jednak, że łatwo będzie z nim wygrać – powiedział Karol Janaszewski, trener reprezentacji Polski kadetów. – W naszej grupie najsilniejsza wydaje się Belgia, którą miałem okazję obserwować podczas turnieju kwalifikacyjnego na Słowacji. Tam Belgowie zajęli drugie miejsce, a my mamy materiał wideo, który bardzo się przyda w naszych przygotowaniach do mistrzostw. Z Łotyszami graliśmy podczas turnieju EEVZA i też sprawili nam sporo kłopotu. W ogóle poziom zespołów w kategoriach młodzieżowych bardzo się teraz wyrównał i będzie niezwykle ciężko w mistrzostwach Starego Kontynentu. Dodatkowym obciążeniem psychicznym jest dla nas obrona tytułu, bo nie jest łatwo startować z pozycji faworyta. Na pewno będziemy chcieli powalczyć i zrobić jak najlepszy wynik – dodał trener Janaszewski.

źródło: CEV, inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved