Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Olimpia Sulęcin – Stelmet AZS UZ Zielona Góra 3:2

II liga M: Olimpia Sulęcin – Stelmet AZS UZ Zielona Góra 3:2

Aż dwie godziny i 20 minut trwał sobotni, drugoligowy pojedynek sulęcinian z zielonogórzanami. Mecz dostarczył widzom ogromnych emocji, choć jego sportowy poziom pozostawiał wiele do życzenia.

Obydwie drużyny popełniły masę błędów, kilku istotnych pomyłek nie ustrzegła się też sędziowska para ze Szczecina. Dwie pierwsze partie przyniosły sukces przyjezdnym. W pierwszej lepiej serwujący i blokujący zielonogórzanie wygrywali już 14:8 i 23:19, by w końcówce stracić niemal całą tę przewagę. W sukurs przyszedł im niespodziewanie… przyjmujący gospodarzy Łukasz Chajec, zagrywając przy drugim setbolu w taśmę. Druga odsłona znów toczyła się przy stałej przewadze gości, ale potem dwie pierwsze piłki setowe mieli sulęcinianie. Nie wykorzystali ich jednak, a autowe ataki Chajca i Marcina Lorensa przesądziły o ponownym triumfie akademików.

W końcówce trzeciego seta zapachniało wygrana przyjezdnych do zera, bo Olimpia straciła trzypunktową zaliczkę i pozwoliła rywalom wyrównać na 20:20. W trudnym dla miejscowych momencie na wysokości zadania stanęli ich środkowi Paweł Dziekanowski i Roman Bartuzi, przesądzając udanymi serwisami i atakami z krótkiej o wygranej swego zespołu do 21. Jeszcze bardziej dramatyczne było zakończenie czwartej partii. Stelmet miał dwie piłki meczowe przy stanach 24:25 i 26:27, lecz rozstrzygnięcie – po uderzeniu Adriana Milczarka w blok – przyniósł czwarty setbol dla sulęcinian.Nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń nie zabrakło i w tie breaku. Gospodarze wygrywali 4:1, przegrywali 5:7, znów prowadzili 9:7 i wreszcie… remisowali 13:13. W przedostatniej akcji meczu Wojciech Lis zaserwował w siatkę, a zaraz potem Chajec skutecznie obił ze skrzydła blok zielonogórzan.

Olimpia Sulęcin – Stelmet AZS UZ Zielona Góra 3:2

(23:25, 24:26, 25:21, 30:28, 15:13)

Składy:

Olimpia: Boguta, Dobek, Bartuzi, Lorens, Chajec, Dziekanowski, Dudzik (l) oraz Glinka, Waściński, Biliński i Łasocha.

Stelmet: Janusz, Lis, Kowalczyk, Milczarek, Paluch, Przyborowski, Maruszak (l) oraz Baumgarten, Gwadera, Gańko i Mariaskin.

Zobacz również:

II liga mężczyzn, grupa 1 – tabela i wyniki spotkań

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved