Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: GTS Gdańsk lepszy od Morza Bałtyk

II liga: GTS Gdańsk lepszy od Morza Bałtyk

Drugoligowy beniaminek - GTS Gdańsk odniósł swoje siódme z kolei a ogółem 11 zwycięstwo w czternastu rozegranych meczach, co plasuje zespół na drugim miejscu w tabeli.

Nie w sobotę jak wynikało z terminarza PZPS a w niedzielę o godz. 13.30 (po meczu II ligi seniorek Gedania II Gdańsk – Uniwersytet Piast II Szczecin, gdyż zespoły szczecińskie przyjechały ze względów oszczędnościowych jednym autokarem) odbył się mecz XIV kolejki grupy pierwszej II ligi mężczyzn pomiędzy zajmującymi drugie miejsce w tabeli gospodarzami GTS Gdańsk, a piątym zespołem KS Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin.

Z uwagi na to, iż zespół ze Szczecina reprezentują młodzi, dobrze wyszkoleni technicznie i waleczni zawodnicy, mecz stał na dobrym ligowym poziomie. Ostatecznie po 66 minutach gry wygrała bez straty seta drużyna gospodarzy, potwierdzając tym samym swoją dobra dyspozycję prezentowaną od początku listopada. Warto przypomnieć, że ostatniej porażki gdańscy siatkarze doznali w 7. kolejce rozgrywek, przegrywając na wyjeździe z zespołem AZS UZ Zielona Góra 0:3.Mecz szczególnie w pierwszym secie był bardzo wyrównany. Ostatecznie dzięki skutecznej grze na siatce (blok i atak) drużyna GTS wygrała tego seta na przewagi 28:26.

W drugiej partii toczyła się wyrównana walka do stanu 10:9. Następnie od wyniku 14:10 dla gospodarzy, dzięki silnej zagrywce Piotra Frąckiewicza (pięć punktów z rzędu) zespół GTS uzyskał wyraźną przewagę 19:11, którą powiększał do samego końca, zwyciężając ostatecznie 25:16.

W trzecim secie przewaga GTS os samego początku była wyraźna i pomimo ambitnej postawy młodych zawodników ze Szczecina szczególnie w końcowej fazie seta (zdobyte cztery punkty z rzędu od 21:14 do 21:18), gdańszczanie nie dali sobie odebrać zwycięstwa w tej partii.

W najbliższą sobotę 20 stycznia o godz. 18.00 w Poznaniu drużyna z Gdańska rozegra ważby mecz z zajmującym trzecie miejsce zespołem AZS UAM Poznań.

GTS Gdańsk – KS Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin 3:0

(28:26, 25:16, 25:18)

Zobacz również:

II liga mężczyzn, grupa 1. – tabela i wyniki spotkań

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved