Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Ryś o potencjale Egiptu, PLS i Lidze Światowej

Grzegorz Ryś o potencjale Egiptu, PLS i Lidze Światowej

fot. archiwum

- Imprez ważnych dużo, czasu mało - tak swoje przepowiednie z Egiptu na 2007 rok rozpoczyna trener reprezentacji tego kraju Grzegorz Ryś. - Liga Światowa będzie poligonem doświadczalnym, czasem eksperymentów dla czołówki. Wygra raczej Brazylia.

Pod względem potencjału mogą z nami równać się tylko Rosja i Brazylia. To może być nasz ogromny atut w tym roku, kiedy będzie trzeba grać Ligę Światową, mistrzostwa Europy i jestem przekonany Puchar Świata.

 

Nie podejmuję się typowania mistrza Polski – mówi Grzegorz Ryś . – W tej chwili nie zbyt dużo podstaw, żeby określić złotego medalistę. Bardzo silny skład ma Jastrzębski Węgiel. BOT Skra ma również świetnych zawodników. Ten zespół gra dobrze w Lidze Mistrzów. Pytanie czy nie odbije się to na ich kondycji. Wiele atutów w ręku ma PZU AZS Olsztyn. 

W lutym poznamy nowego trenera reprezentacji Rosji, z którą przyjdzie nam walczyć w mistrzostwach Europy? Być może od wyniku rywalizacji z tą drużyną będzie zależeć miejsce w czołowej dwójce i awans do Pucharu Świata.

 

Myślę, że trenerzy rosyjscy zechcą pokazać, że są dużo warci i ktoś z ich grona, z młodszegpo pokolenia przejmie stery w sbornej – mówi Grzegorz Ryś. – Niezależnie jednak od tego kto poprowadzi drużynę narodową będzie ona groźna. Nie można jej lekceważyć. Do reprezentacji wrócą bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy z różnych względów nie zostali powołani na mistrzostwa świata.

 

Zdaniem Grzegorza Rysia "Liga Światowa będzie poligonem doświadczalnym, czasem eksperymentów dla czołówki. Wygra raczej Brazylia."

 

Ustępując w mistrzostwach świata tylko Brazylii staliśmy się niejako mistrzami Europy w 2006 roku – powiedział Grzegorz Ryś. – Ten wynik na pewno spowoduje, że rywale zaczną na nas patrzeć inaczej. Będą nas normalnie bać. Wicemistrzostwo świata nałoży też na zawodników pewne zobowiązania. Być może w czasie Ligi Światowej trener Raul Lozano ze swoim sztabem pozwoli na odpoczynek części kadrowiczom.

 

Kto będzie reprezentacyjnym libero? – Rywalizacja między Piotrem Gackiem, a Krzysztofem Ignaczakiem, który chyba nie zrezygnował w grze w reprezentacji, wyjdzie tylko z korzyścią dla drużyny – powiedział Grzegorz Ryś. – Myślę, że do kadry zechce wrócić Paweł Papke. Jego olbrzymie doświadczenie, rutyna i wiedza przydadzą jeszcze polskiej siatkówce. Będzie mógł odpocząć Mariusz Wlazły. Nie zapominam oczywiście o Grzegorzu Szymańskim czy Robercie Pryglu.

 

Trener reprezentacji Egiptu podkreśla, że na pozycji środkowych jest też duży wybór, a Marcin Możdżonek, Łukasz Perłowski czy Patryk Czarnowski zaatakują pozycje Daniela Plińskiego, Łukasza Kadziewicza i Wojciecha Grzyba. Na pewno przy bogatym kalendarzu każdy z nich będzie potrzebny i każdy będzie wyskiej klasy zawodnikiem.

 

Mamy aktualnie chyba w świecie najmocniejszą kadrę osiemnastu zawodników – mówi Grzegorz Ryś. – Na poszczególnych pozycjach jest pełne zabezpieczenie.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, PlusLiga, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved