Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 16 kolejki ekstraklasy hiszpańskiej kobiet

Podsumowanie 16 kolejki ekstraklasy hiszpańskiej kobiet

"Polskie" zespoły w hiszpańskiej ekstraklasie kobiet wygrały swoje mecze. Małgorzata Glinka i Agata Mróz były oszczędzane i grały mało ponieważ przed ich zespołem pucharowy mecz z OMS Senica. Liderem rozgrywek jest nadal zespół Mileny Rosner – Marichal Tenerife.

W derbach wysp Kanaryjskich górą były mistrzynie Hiszpanii z poprzedniego sezonu, które po czterech setach wygrały z Gran Canarias Hotel Cantur. Drużyna Rosner jest jedynym zespołem w lidze, który jest bez porażki! W pokonanej drużynie najlepszą zawodniczką była Marisa Fernández (13 punktów), natomiast w zwycięskiej gwiazda tureckiego zespołu Neslihan Demir (21 punktów).

CV Gran Canaria Hotel Cantur – Spar Tenerife Marichal 1:3

Drugi kandydat do mistrzostwa – Grupo Murcia 2002 wygrała gładko 3:0 z jedną z najsłabszych drużyn w lidze SFV. Drużyna Promociones Percan nie stawiła większego oporu, o czym mogą świadczyć wyniki poszczególnych setów (do 21, 18, 21). Najlepszą zawodniczką na boisku była Nancy Metcalf, która zdobyła 18 punktów. Polki grały mało, wchodziły na pojedyncze zmiany.

Grupo 2002 – Promociones Percán 3:0

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowała drużyna z Albacete, która dosyć gładko wygrała z Mazotti Las Palmas. Dzięki tej wygranej gospodynie tego meczu awansowały na trzecie miejsce w tabeli, które opuściła drużyna Gran Canaria po porażce z Tenerife. Walka o trzecie miejsce może być emocjonująca ponieważ dwie drużyny walczące o to miejsce mają jednakową liczbę punktów.

C.V. Albacete – CV Mazotti Las Palmas GC 3:0

W meczu dwóch drużyn z dolnej części tabeli lepsza okazała się Patricia Menorca Volei, która na własnym parkiecie pokonała Club Voleibol Sanse. Pomimo przegranej pierwszej partii przez gospodynie, w następnych trzech zagrały zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrały 3:1. Kibice z Menorki powinni dziękować Beni Fernández, której postawa na boisku (17 punktów) zbliżyła jej zespół do wygranej. Świetnie w bloku grała Sarah Meek (4 punkty w tym elemencie).

Patricia Menorca Volei – Club Voleibol Sanse 3:1

Po wygranej Universidad de Valencia nad Ribeirą Sacrą drużyna znad wybrzeża Morza Śródziemnego ma dwa punkty przewagi nad drużynami ze strefy spadkowej. Pierwszy set został wygrany przez ekipę przyjezdną, jednak dobra postawa siatkarek z Valencii dała ostatecznie dwa „oczka” do tabeli ligi SFV.

Universitat Valencia – Ribeira Sacra 3:1

Visual Home Benidorm nie dał złudzeń słabej – ostatniej drużynie Voley Murcii, która poległa gładko 3:0. Sety tego meczu były krótkie – do 19, 15 i 18. Wydaje się, że drużyna z Murcii jest „murowanym” kandydatem do spadku, choć w następnej kolejce ma szanse na punkty w meczu z przeciętną uniwersytecką drużyną z Valencii.

Visual Home Benidorm – Voley Murcia 3:0

W spotkaniu dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn górą po pięciosetowym meczu była A.D. Aguere, która na własnym parkiecie pokonała Universidad de Burgos. Gospodynie zwycięstwo powinny przypisywać dwóm bardzo dobrze grającym zawodniczkom – Robercie (18 punktów) oraz Rosjance Natalyi Kvanastya (14 punktów). Wygrana drużyna traci już tylko 2 punkty do akademiczek z Burgos.

A.D. Aguere – Universidad de Burgos 3:2