Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Muszynianka lepsza od AZS-u Białystok

LSK: Muszynianka lepsza od AZS-u Białystok

W ostatnim spotkaniu 7. kolejki LSK Muszynianka Muszyna pokonała Pronar ZETO AZS Białystok 3:1. Tym samym zwyciężczynie awansowały na 4 miejsce w tabeli.

Białostoczanki przyjechały do Muszyny z mocnym postanowieniem wygrania przynajmniej dwóch setów i początek meczu zapowiadał, że nie jest to bynajmniej nierealne. Spotkanie rozpoczęło się od skutecznych ataków AZS-u, nierozgrzane muszynianki dołożyły do tego swoje błędy i przegrały 16:25. W połowie seta trener Muszynianki Bogdan Serwiński za Tinę Lipicer-Samec wprowadził Dominikę Sieradzan.

W drugim secie już poszło dobrze. Muszynianki poprawiły przyjęcie i blok, skutecznie zaatakowały. I szybko osiągnęły przewagę (10:3, 22:14). Trener AZS Marian Kardas próbował reagować, biorąc czas. Na niewiele się to zdało. Kapitan AZS Joanna Szeszko zaczęła popełniać błędy – i to po jej autowej zagrywce zakończył się set.

W następnej części popisowo zagrała Anna Rybaczewska. Dzięki jej atakom muszynianki objęły wysokie prowadzenie 8:1, a później 10:2. Słaby punkt rywalek – Szeszko – wykorzystała również Maja Soja, posyłając na tę zawodniczkę przeciwnika piłkę z zagrywki i zdobywając kolejne „oczka”.

W ostatniej partii, ku zaskoczeniu kibiców, akademiczki poderwały się do walki. Prowadziły 5:2 i 9:4. Od tego momentu rozpoczęła się pogoń mistrzyń. Skuteczne ataki Sieradzan zaczęły przynosić rezultaty. Po błędzie Kosek muszynianki objęły prowadzenie 15:14, którego nie oddały do końca. Spotkanie zakończyła Natalia Bamber mocnym zbiciem ze środka pola.

Muszynianka-Fakro Muszyna – AZS Pronar Zeto Białystok 3:1

(16:25, 25:15, 25:16, 25:21)