Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jedenaste z rzędu zwycięstwo siatkarzy z Nysy

Jedenaste z rzędu zwycięstwo siatkarzy z Nysy

AZS PWSZ wygrał jedenasty raz z rzędu. Zwycięstwo akademików nad SPS-em Zduńska Wola oglądali wysłannicy Płomienia Sosnowiec. W przyszłą sobotę lider i wicelider spotkają się w meczu na szczycie.

Sosnowiczanie w tej kolejce pauzowali, nic więc dziwnego, że na hali pojawił się ich trener Mirosław Zawieracz. Trener gospodarzy Roman Palacz nie odkrył jednak wszystkich kart i akurat w spotkaniu z SPS do pierwszej szóstki desygnował Marcina Kozioła i Adam Kuriana, którzy do tej pory częściej siedzieli na ławce rezerwowych.

Te roszady nie wpłynęły na jakość gry AZS-u, który znowu pewnie pokonał rywali. – Zagraliśmy trzy w miarę równe sety i to bardzo cieszy. Znowu zwyciężyliśmy bez straty seta, a to też o czymś świadczy – podkreślał Palacz.

Jego zespół miał problemy głównie w trzecim secie, kiedy przegrywał 14:17. Wtedy jednak Martina Vlka zmienił Arkadiusz Olejniczak i gospodarze wrócili do właściwego rytmu, wygrywając do 22. – To pokazuje, że mam drużynę dojrzałą mentalnie, która nie przechodzi obojętnie obok żadnego meczu i potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach – zaznaczał szkoleniowiec.

Zwycięstwo nad SPS-em było dla jego podopiecznych 11 z rzędu. – Tyle razy z rzędu to nie wygrałem chyba nawet w juniorach. Mam jednak świadomość, że jak nie awansujemy, to nikt o tym nie będzie pamiętał – zakończył Palacz

AZS PWSZ Nysa – SPS Zduńska Wola 3:0

(25:17; 25:22; 25:22)

AZS: Turianski, Vlk, Kurian, Kozioł, Szabelski, Nowak, Kryś (l) – Kisielewicz, Olejniczak