Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Energa Gedania II Gdańsk – Uniwersytet Piast Szczecin 3:0

Energa Gedania II Gdańsk – Uniwersytet Piast Szczecin 3:0

Energa Gedania II umocniła się na prowadzeniu w grupie pierwszej II ligi. W niedzielę gdańszczanki wygrały na własnym parkiecie z Piastem II Szczecin 3:0.

Mimo sukcesu Witold Jagła nie był zadowolony. Szkoleniowiec przyczyn słabszej dyspozycji zespołu żartobliwie upatrywał w… silnym wietrze. W inauguracyjnej partii długo gra była wyrównana. Jeszcze przy 22:22 był remis. Szczecinianki przełamały dopiero punkty z bloku i ataku Aleksandry Pasznik oraz zbicie Żanety Rzepnikowskiej.

Jeszcze większe emocje były w secie drugim. W dużej mierze gedanistki postarały się o nie same. Tylko gdańszczanki wiedzą, dlaczego stanęły przy prowadzeniu 22:13! Wówczas rywalki w jednym ustawieniu zdobyły siedem punktów. Tak tym speszyły gospodynie, że to Piast jako pierwszy w tej odsłonie miał piłkę setową. Miejscowe uratował atak Rzepnikowskiej. Ta też siatkarka przebiła się na 25:24, a seta skończył nieudany atak przyjezdnych.W trzeciej części gry gdańszczanki zagrały wreszcie konsekwentnie. Do 15:12 utrzymywały przewagę 2-3 punktów, a następnie w dużej mierze dzięki udanym akcjom Tamary Kaliszuk oraz coraz częściej mylącym się przeciwniczkom uciekły na 21:15…

Zrewanżowaliśmy się Piastowi za przegraną w turnieju towarzyskim w Słupsku. Jednak z postawy drużyny nie jestem zadowolony. Graliśmy gorzej niż w środę w Poznaniu. Nie kleiły się nam akcje. Ponadto Suwińska ponownie odczuwa skutki kontuzji kolana. Pozostałe dziewczyny osłabiły może silne ostatnio w Trójmieście wiatry? – mówił trener Jagła.

Energa Gedania II Gdańsk – Uniwersytet Piast Szczecin 3:0

(25:22, 26:24, 25:18)

Zobacz również:

II liga kobiet, grupa 1 – tabela i wyniki spotkań

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved