Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS UAM Poznań – Chrobry Głogów 3:1

AZS UAM Poznań – Chrobry Głogów 3:1

Nie udał się głogowianom rewanżowy mecz przeciwko akademikom z Poznania. Podobnie jak w pierwszej rundzie spotkań, nie zdołali pokonać wyżej notowanego rywala.

Poznaniacy z kolei odnieśli kolejną, piątą już wygraną w drugiej rundzie spotkań. Siatkarze Chrobrego przyjechali do stolicy Wielkopolski w okrojonym, dziewięcioosobowym składzie. To na pewno utrudniło pracę trenerowi gości, Piotrowi Szarejko, który miał ograniczone możliwości zmian w zespole. Pomimo tych niedogodności głogowianie nie zamierzali zwieszać głów jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Jednak to gospodarze po dwóch udanych akcjach Grabowskiego w bloku objęli prowadzenie (6-2). Te cztery punkty przewagi wypracowane na samym początku pierwszej partii wystarczyły, aby AZS spokojnie kontrolował przebieg gry. Duża w tym zasługa Damiana Lisieckiego, który swoimi atakami odbierał nadzieje siatkarzom Chrobrego na prowadzenie wyrównanej gry.

Jednak już w kolejnej odsłonie meczu przyjezdni pokazali, że zajmowane przez nich miejsce w tabeli nie jest adekwatne do ich umiejętności. Wyrównana gra toczyła się do stanu 17-16 dla Chrobrego. Potem seria pomyłek w przyjęciu i ataku gospodarzy, a z drugiej strony bardzo dobra gra obu środkowych gości, Oczkowskiego oraz Buko pozwoliła momentalnie odskoczyć głogowianom na bezpieczny dystans sześciu punktów (23-17). Trener Lisiecki starał się coś zmienić, ale ani wejście Kubika za Kramera, ani Piszczyka za Grabowskiego nie zmieniło obrazu gry. Kubik pochodzący zresztą z Głogowa, zadebiutował tym samym na boiskach drugiej ligi, zaliczając nawet pojedynczy blok na Lewickim. Ostatecznie drugą partię wygrywają goście 25-20.W kolejnych setach gospodarze wrócili już do swojego poziomu gry, nie pozwalając tym samym na rozwinięcie skrzydeł przyjezdnym. Prym wiódł Karolkiewicz, który kończył niemal wszystkie ataki ze środka siatki. A jak przystało na środkowego, popisywał się niezwykle efektownym blokami. Dwa z nich powstrzymały byłego zawodnika AZS-u, Grzegorza Sosińskiego. O ile goście walczyli jeszcze w trzecim secie, o tyle ich zapał zupełnie ostygł w ostatniej partii. Jedynie nieliczne ataki z lewego skrzydła Berkowskiego, a także dobra gra środkowych sprawiały akademikom jakieś problemy. Ci z kolei dobrze grali w obronie i skutecznie kończyli kontry. Nie bez znaczenia była także zagrywka, którą skuteczniej wykonywali gospodarze. Gdy AZS prowadził 24-17, piąta wygrana z rzędu stała się faktem.

Siatkarze Chrobrego mogli jeszcze liczyć na awans do fazy play-off, gdyby udało im się zwyciężyć w Poznaniu. Teraz ich szanse na czołową szóstkę są już tylko iluzoryczne, bowiem poza meczem w kolejnej kolejce z Kamienna Górą, czekają ich już tylko spotkania z drużynami wyżej notowanymi ( kolejno Międzyrzecz, Sulęcin, Szczecin). Akademicy natomiast umocnili swoją trzecią pozycję w tabeli i jeśli za tydzień we własnej hali zdołają pokonać GTS Gdańsk, to włączą się do walki o drugie miejsce w tabeli.

KU AZS UAM Poznań – Chrobry Głogów 3:1

(25:21, 20:25, 25:22, 25:18)

Składy:

AZS UAM: Lisiecki, Kramer, Grabowski, Karolkiewicz, Małka, Wojnowski, Śmietana (libero) oraz Kubik, Piszczyk, Konieczny

SPS Chrobry: Dykta, Lewicki, Buko, Patykiewicz, Berkowski, Oczkowski, Uderjan (libero) oraz Sosiński, Paśko

Zobacz również:

II liga mężczyzn, grupa 1 – tabela i wyniki spotkań

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved