Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Patrycja Polak – młoda nadzieja polskiej siatkówki?

Patrycja Polak – młoda nadzieja polskiej siatkówki?

Patrycja Polak, która ciągle jest zawodniczką iławskiego Zrywu - Volley, gra w reprezentacji Polski kadetek. Siatkarka urodzona w 1991 roku poleciała wraz z kadrą na turniej kwalifikacyjny do ME, który od początku stycznia odbywał się w bułgarskiej miejscowości Banyia.

Patrycja Polak, która występuje na pozycji przyjmującej, jest podstawową zawodniczką drużyny Andrzeja Pecia i Tadeusza Krzyształowicza. Polki wywalczyły awans do ME, zajmując w Banyi drugie miejsce. Pierwsze były Turczynki. – Jestem bardzo dumny z Partycji, z tego, że trafiła do reprezentacji naszego kraju. Już nie raz pokazała, że ma wielki talent do siatkówki, była przecież najlepszą atakującą Mistrzostw Polski młodziczek. Liczę na jej bardzo dobrą grę także w barwach Zrywu, w ćwierćfinale Mistrzostw Polski kadetek, które w dniach 9 – 11 lutego odbędą się w Iławie. Polak będzie wraz z Pauliną Eską motorem napędowym naszego zespołu – mówi Mieczysław Pietroczuk, trener Zrywu.

Andrzej Peć, pierwszy trener naszej narodowej reprezentacji, chwali Patrycję za jej grę w Bułgarii. – Poza ostatnim meczem, w którym cały zespół zagrał na bardzo dużym luzie, Patrycja spisywała się bardzo dobrze i, co bardzo ważne, grała równo. Jestem jak najbardziej zadowolony z jej postawy. Jednak to jest bardzo ambitna dziewczyna. Gdy powiedziałem jej, że zagrała bardzo dobre zawody, ona stwierdziła, że to jeszcze nie jest to, że mogło być jeszcze lepiej – mówi Andrzej Peć.Mistrzostwa Europy odbędą się w kwietniu w Czechach. Tytułu mistrza starego kontynentu broni ekipa Ukrainy.

źródło: reprezentacja.net, wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved