Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Obcokrajowiec nowym trenerem „Złotek”?

Obcokrajowiec nowym trenerem „Złotek”?

28 lutego dowiemy się, kto zostanie selekcjonerem polskich siatkarek. Pomimo że konkurs na to stanowisko został ogłoszony jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, do wczoraj nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie.

Wiele wskazuje na to, że rodzimi szkoleniowcy nie będą liczyli się w konkursie na stanowisko opiekuna „Złotek”.

Nie ma powodów do obaw – twierdzi Marek Bykowski, przewodniczący komisji, która zdecyduje o ostatecznym wyborze. – Wydaje mi się, że zainteresowani kandydaci ostro pracują nad swoimi propozycjami i stąd ten „poślizg”.Do tej pory na adres mailowy siatkarskiej centrali przyszło zaledwie jedno zapytanie (spoza Polski) w sprawie sprecyzowania wymogów. Dodatkowo pracujący w siedzibie PZPS-u odebrali kilka telefonów od menedżerów reprezentujących szkoleniowców zagranicznych. Wydaje się, że nowym selekcjonerem siatkarek nie będzie Polak! – Czy wezmę udział w konkursie? Jeszcze nie wiem – przyznaje Andrzej Niemczyk. – Nie jestem faworytem w opinii działaczy i nie jestem przekonany, czy jest sens startować.

Konkurs? Nie spełniam warunków – odpowiada Grzegorz Wagner, którego swego czasu bardzo chwalił właśnie Niemczyk. – Nie mam pięcioletniego doświadczenia w prowadzeniu pierwszoligowych zespołów. – Alojzy Świderek zadeklarował, że nadal chce współpracować z Raulem Lozano – przyznaje prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. – A my nie mamy zamiaru psuć świetnie działającej machiny.

Jedyną nadzieją na obronę polskiego honoru jest… Słowak. Igor Prielożny od wielu lat pracuje w naszym kraju i nie ukrywa, że chciałby wystartować w konkursie. – Wszystko zależy od prezesa Winiar Kalisz – deklaruje. – Przecież nie po to podpisywałem kontrakt z tym zespołem, aby go teraz samowolnie zrywać. Jestem już po rozmowach z prezesem i mam nadzieję, że uda mi się go przekonać.

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved