Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kapitan Baranow

Kapitan Baranow

Po odejściu kilku czołowych zawodników, Lokomotiw Biełgorod jest zupełnie inną drużyną niż był jeszcze przed rokiem. Kapitanem młodych zawodników został Siergiej Baranow.

W mistrzostwach Europy w 2005 roku mocno dał się we znaki naszym przyjmującym, kiedy m.in. serią swoich zagrywek przyczynił się do zwycięstwa Rosji. Na mistrzostwa świata do Japonii nie pojechał.

To nie było dla mnie wielkie zaskoczenie – powiedział Siergiej Baranow. – Zdawałem sobie sprawę w jakim to kierunku wszystko idzie. Po trudnym sezonie, a były w nim mistrzostwa Rosji, Ligi Mistrzów i Światowa, doszły bardzo ciężkie obciążenia na zgrupowaniach jakie zafundował nam Zoran Gajic. Nie byłem w stanie grać na swoim normalnym poziomie. Okazało się, że nie tylko ja. Chłopaki polecieli do Japonii mocno zmęczeni fizycznie i psychicznie, jakby zostali przepuszczeni przez wyżymaczkę. W tym czasie, przed rozpoczęciem rozgrywek, mogłem dojść do siebie.W Lidze Mistrzów w sezonie 2006/07 rosyjskiej drużynie została odebrana część punktów za grę nieuprawnionego zawodnika. Myślę, że uda nam się wygramolić z tej ciężkiej sytuacji – mówi Baranow. Na razie w grupie A Lokomotiw z dorobkiem czterech zwycięstw i trzech porażek jest trzeci. Przed sobą m.in. ciężki mecz z Tours VB i łatwy z Innsbruckiem.

Jego zdaniem faworytem rozgrywek w Rosji jest Dynamo Kazań, do którego m.in. przeszli czołowi gracze z Biełgorodu. Do tytułu rwie się Dynamo Moskwa oraz Iskra Odincowo. My oczywiście będziemy walczyć, jak zawsze, o najwyższe cele – kończy Baranow.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved