Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ikar Legnica poległ w Międzyrzeczu

II liga: Ikar Legnica poległ w Międzyrzeczu

Gospodarze, zwyciężając po raz drugi z Ikarem Legnica udowodnili, że mają patent na wygrywanie z zespołem z Dolnego Śląska. Orzeł rozbił swojego rywala zagrywkami i zainkasował komplet punktów.

Ikar rozpoczął to spotkanie bardzo dobrze i szybko objął prowadzenie 5:2 oraz 7:4.W tej fazie seta gospodarze mięli poważne problemy z przyjęciem zagrywki. Orzeł dzięki skutecznej grze blokiem doprowadził do remisu po 7, a następnie objął prowadzenie 9:8. W tym momencie na zagrywce pojawił się Wojciech Janas i popisał się aż trzema asami serwisowymi z rzędu. Goście jednak nie złożyli broni i dzięki skutecznym atakom Zbigniewa Kozakiewicza oraz blokom Pawła Miguta zdołali doprowadzić do remisu po 13.Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła uzyskać wyraźnej przewagi. W końcowej fazie partii obie drużyny miały w górze piłki setowe. Przy stanie 29:29 zafunkcjonował międzyrzecki blok złożony z Marcina Karbowiaka oraz Wojciecha Janasa. Jednak ostatni punkt gospodarze zdobyli po błędzie atakującego gości, wygrywając ostatecznie 31:29.

Kolejna partia toczyła się już wyraźnie pod dyktando miejscowych, którzy w początkowej fazie seta objęli kilkupunktowe prowadzenie. Ikar kompletnie nie radził sobie z przyjęciem trudnych zagrywek zawodników Orła. Asami serwisowymi popisywali się Wojciech Janas oraz Wojciech Wesołowski. Trener gości dokonywał roszad w składzie, jednak nie zmieniły one obrazu gry. Seta zakończył atakujący Orła Wojciech Wesołowski (25:15).

Trzecia odsłona to ponownie dominacja miejscowych. Ikar powrócił do swojego wyjściowego ustawienia, ale nie przyniosło to efektu. Od stanu 5:4 Orły zaczęły ponownie nękać przeciwnika trudnymi zagrywkami, ponadto dobrze funkcjonował blok. Przy wyniku 12:7 trener gości wykorzystał już swój drugi czas. Kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 17:8 na zagrywce pojawił się Michał Jakubczak i dzięki jego trudnym zagrywkom gospodarze powiększyli przewagę (21:8). Ostatni punkt w całym meczu zdobył Jakubczak i to gospodarze mogli się cieszyć z pierwszego w tym roku zwycięstwa.

MOW Orzeł Międzyrzecz – KGHM Metraco PWSZ Ikar Legnica 3:0 (31:29,25:15,25:16)

Składy:

Ikar: Kozakiewicz, Pawluk, Karauda, Migut, Malec,Kwieciński, Popiwczak(l) oraz Marek Narajewski, Goryczka, Marcinów i Mirosław Narajewski

Orzeł: Pająk, Pajor, Janas, Jakubczak, Wesołowski, Karbowiak, Kabziński(l) oraz Kawczak i Sikora