Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: MMKS zdecydowanie lepszy od Skry

I liga: MMKS zdecydowanie lepszy od Skry

W meczu dwóch czołowych drużyn bezdyskusyjne zwycięstwo nad Skrą Bełchatów odniósł zespół MMKS Dąbrowa Górnicza w stosunku 3:0.

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 7:6. Żadna z drużyn nie popełniała błędów, grając na tzw. pełnych obrotach. Jednakże gospodynie dzisiejszego spotkania, wykazywały większą wolę walki. Przy stanie 11:9 na zagrywce stanęła Urszula Jędrys- Szynkiel , wyprowadzając MMKS na prowadzenie 20:10. W tej części seta przyjezdne popełniły bardzo dużą ilość błędów zarówno w przyjęciu zagrywki jak i w ataku, co spowodowało, że set ten zakończył się zwycięstwem MMKS 25:12.

W drugiej partii gra toczyła się seriami. Od samego początku Skra objęła prowadzenie. Jej zawodniczki Barbara Sikora , Agnieszka Rajkowska , Zuzanna Matusova swoja skuteczną grą w bloku i ataku pokazały, że łatwo nie oddadzą pola gry. Kolejno Skra wychodziła na prowadzenie 5:3, 11:8, 13:10. Miejscowe złapały jednak drugi oddech i bardzo skuteczną gra w bloku objęły prowadzenie, 18:15, 20:17. Na słowa pochwały zasługuje Małgorzata Lis – skuteczna w bloku, oraz Urszula Jędrys-Szynkiel w ataku. Następnie w szeregi miejscowego zespołu wkradła się dekoncentracja bowiem proste błędy na siatce sprawiły, że to zespół przyjezdny objął prowadzenie 21:20. Ostatnie słowo należało jednak do Małgorzaty Wilczyńskiej , która zmieniła Annę Białobrzeską i swoimi serwisami jak i atakami zakończyła seta wynikiem 25:22.

Set trzeci rozpoczął się od szybkiego prowadzenia 4:0 MMKS, następnie 9:4, 13:8, 19:14, 22:16. W tej partii bardzo skutecznie grała Ewelina Sieczka. W drużynie przyjezdnej za bardzo dobrą postawę należy pochwalić Barbarę Sikorę oraz Katarzynę Jarczewską. Set ten przebiegał pod dyktando gospodyń, które skutecznie blokowały, broniły i serwowały. Przewaga w tej partii ani przez moment nie była zagrożona, a pojawienie się Marzeny Wilczyńskiej na parkiecie wniosło bardzo duże ożywienie i mobilizację w miejscowej drużynie.

Trener Skry Wiesław Czaja w całym meczu dokonywał bardzo licznych zmian, (Paulina Wlazły za Judytę Szulc, Małgorzata Jaromin za Katarzynę Jarczewska) jednakże zmienniczki nie wniosły spodziewanego ożywienia w grze.

Prawdziwą odpowiedź o formie dąbrowskiej drużyny poznamy w środę 18.I.2007 w meczu na szczycie w Szczecinie, gdzie zespół Piasta podejmie drużynę MMKS-u.

MMKS Dąbrowa Górnicza – Skra Bełchatów 3:0

(25:12, 25:22, 25:20)

MMKS: Andrea Pavelkowa; Anna Białobrzeska, Ewa Matyjaszek, Krystyna Tkaczewska (libero), Urszula Jędrys – Szynkiel; Małgorzata Lis, Ewelina Sieczka oraz Marzena Wilczyńska

Skra: Barbara Sikora, Anna Szulc (libero), Małgorzata Jeromin, Zuzanna Matusova, Katarzyna Romanow, Katarzyna Jarczewska; Agnieszka Rajkowska oraz: Paulina Wlazły, Judyta Szulc; Barbara Kubieniec; Danuta Zagojska