Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trafl Gdańsk przed meczem z Augustowem

Trafl Gdańsk przed meczem z Augustowem

Po raz trzeci w bieżącym sezonie siatkarze Trefla Gdańsk zmierzą się z ZKS Ślepsk Augustów. W dotychczasowych spotkaniach gdańszczanie dwukrotnie, bez straty seta ogrywali podopiecznych Antoniego Kolasińskiego.

Było to 9 września 2006 roku w ramach Pucharu Polski i 21 października 2006 roku, w Gdańsku w lidze.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu regularnego ekipa z Augustowa zajmuje 8. miejsce z 10 punktami w 13 meczach. Augustowianie, tegoroczny beniaminek odnieśli w II lidze 3 zwycięstwa. Dwukrotnie pokonali Gwardię Szczytno i byli autorami sporej niespodzianki w 6. kolejce ligowej dzięki zwycięstwu 3:2 nad KKS Kozienice.Gdańszczanie wyjeżdżają na mecz dzisiaj po treningu, który rozpocznie się o godz. 12:00 w hali MOSiR. Do Augustowa powinni dotrzeć wieczorem. Trener Prus próbuje jeszcze zorganizować dodatkowy poranny trening, jednak będzie to dosyć trudne gdyż hala znajduje się w nieco oddalonych od Augustowa Raczkach.

Na serii zastrzyków ze specjalnym lekiem zakończyły się problemy z kolanem Krzysztofa Hajbowicza. Po konsultacjach z doktorem Pawłem Cieślą zdecydowano, że zawodnik powinien na razie unikać maksymalnych obciążeń, a po serii kolejnych zastrzyków w przyszłym tygodniu powinien być gotowy do gry. Szkoleniowiec Trefla Gdańsk w wyjątkowej sytuacji mógłby skorzystać z usług popularnego „Hajby” nawet w Augustowie. Tak więc gdański atakujący jedzie razem z zespołem na mecz ze Ślepskiem.

Gramy z Augustowem już po raz trzeci i mam nadzieję, że nie będzie to dla naszych przeciwników do trzech razy sztuka i ponownie zwyciężymy. Od trenera wiem, że w Raczkach jest zawsze komplet publiczności, więc nie będzie wcale tak łatwo, mimo, że już dwukrotnie pokonaliśmy Ślepsk. Ponadto w Gdańsku zespół z Augustowa był osłabiony personalnie i nie pokazał pełni swoich umiejętności – powiedział Rafał Prus, trener Trefla Gdańsk.

Do końca sezonu zasadniczego gdańskich siatkarzy czekają cztery spotkania, potem miesięczna przerwa przed rundą play-off. O plany przygotowań do najważniejszej części sezonu zapytaliśmy trenera żółto-zielonych: W chwili obecnej dostaliśmy zaproszenie na turniej do Pruszcza Gdańskiego, gdzie oprócz gospodarzy zagrają GTS Gdańsk i jeden z zespołów drugiej ligi. Ponadto planujemy serię spotkań sparingowych z ekipami z serie B.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved