Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowa zapowiedź 7. kolejki LSK

Strefowa zapowiedź 7. kolejki LSK

Na prawdziwy hit zbliżającego się weekendu zapowiada się spotkanie Winiar Kalisz z BKS-em Aluprof. Emocji nie powinno zabraknąć również w Muszynie, gdzie mistrzynie Polski podejmą Pronar Zeto Astwa AZS Białystok.

Siódmą kolejkę LSK rozpocznie spotkanie Nafty z Gwardią. Oba zespoły dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt, lecz różnica w ich potencjale jest znacząca. Młode wrocławianki wykazują się w tym sezonie wielką ambicją. Do tej pory spotykały się w większości z rywalami ze swojej „półki” i nie zawodziły. Nafta ma już za sobą pojedynki z „czubem” tabeli, czyli Winiarami i Centrostalem, w których prezentowała się bardzo dobrze. Wszystko wskazuje na to, że w piątkowy wieczór gospodynie dopiszą do swojego konta kolejne 3 „oczka”. Podopieczne Rafała Błaszyka na pewno łatwo „skóry nie sprzedadzą”, ale o dobry rezultat w Pile będzie im niezwykle ciężko.

Nafta Piła – Dialog Gwardia Wrocław12.01.2007, godz. 18:00

Typ Strefy Siatkówki: 3:1


W sobotę w Gdańsku będą gościć siatkarki Centrostalu. Po ostatnich niepowodzeniach bydgoszczanek kibice nad Bałtykiem z pewnością ostrzą sobie apetyty, jednak nie można zapominać, że obie drużyny dzieli różnica klasy. Ewentualna wpadka zespołu Piotra Makowskiego z beniaminkiem LSK mogłaby się zakończyć przykrymi konsekwencjami dla niego jak i jego podopiecznych. Po spektakularnym zwycięstwie nad Winiarami Kalisz Gedania w ostatniej kolejce bardzo słabo spisała się w Mielecu. Ciężko przypuszczać, aby gdańszczanki sprawiły większy kłopot bardzo umotywowanemu Centrostalowi.

Energa Gedania Gdańsk – Centrostal Focus Park Bydgoszcz

13.01.2007, godz. 17:30

Typ Strefy Siatkówki: 0:3


Spotkanie Winiar z BKS-em Aluprof to prawdziwy hit 7. kolejki. Gospodynie liderują tabeli, a bielszczanki – z czterama punktami mniej – są trzecie. Strata podopiecznych Jacka Skroka jest tylko pozornie wysoka – w zanadrzu mają one zaległy mecz z Naftą Piła. Zmęczenie europejskimi pucharami w obu zespołach znajduje się na podobnym poziomie. Zarówno BKS jak i Winiary rozgrywały w tym tygodniu swoje mecze. Żadnej z ekip nie udało się odnieść zwycięstwa, jednak zaprezentowały się dość dobrze. BKS po raz pierwszy w tym sezonie pokazał grę na miarę oczekiwań, co może świadczyć, że mały kryzys formy ma już za sobą. A jak jest naprawdę? Przekonamy się o tym już w sobotni wieczór. Ciężko wskazać faworyta…

Winiary Kalisz – BKS Aluprof Bielsko-Biała

13.01.2007, godz. 17:30

Typ Strefy Siatkówki: 2:3


Mecz z Muszynianką Fakro będzie dla podopiecznych Mariana Kardasa prawdziwym sprawdzianem. Po bolesnych porażkach z Gedanią i Gwardią w ekipie Pronaru AZS wreszcie uwidocznił się progres. Dwie ostatnie kolejki przyniosły zwycięstwa z AZS-em AWF-em Poznań i Stalą Mielec, rywalami, którzy nie mogą równać się z białostockim dream-teamem pod względem składu. Czy oznacza to, że beniaminek „dojrzał” już do walki z najlepszymi? Pierwszym sprawdzianem rzeczywistej dyspozycji białostoczanek będzie sobotni mecz w Muszynie. „Mineralne”, aby poprawić sobie humory po bardzo słabym występie w Lidze Mistrzyń przeciwko Dynamo Moskwa, z pewnością będą chciały gładko pokonać rywalki z Podlasia. Czy im się to uda? Zobaczymy już w niedzielę o godz. 14:00.

Muszynianka Fakro Muszyna – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok

14.01.2007, godz. 14:00

Typ Strefy Siatkówki: 3:2


Swarzędzkie Meble – z czterema punktami na koncie – są czerwoną latarnią ligi, Stal ma o dwa „oczka” więcej i plasuje się na pozycji ósmej. Nie trzeba chyba wyjaśniać jak ważny dla obu ekip jest sobotni pojedynek. AZS Białystok powoli „budzi” się z letargu i opuszcza dolne rejony tabeli, w których pozostają obaj sobotni rywale oraz Energa Gedania Gdańsk. Chcąc skutecznie walczyć o ligowy byt AZS AWF i mielczanki nie mogą pozwolić sobie na porażki w bezpośrednich spotkaniach z zespołami ze „swojej półki”. Każdy stracony w tej grupie punkt może się okazać kluczowym w końcowym rozrachunku. W ostatnich dwóch kolejkach oba zespoły odniosły po jednym zwycięstwie – poznanianki pokonały silną Gwardię 3:2, a „stalówki” Gedanię 3:1. Faworyta sobotniego spotkania nie sposób wytypować. Być może w stolicy Wielkopolski mielczanki wspomoże już nowa zawodniczka zespołu – Zoriana Pilipiuk. Wszystko zależy od tego, czy ukraińska federacja na czas dostarczy jej certyfikat.

Pomimo spodziewanego zaciętego meczu, problemów z wytypowaniem wyniku konfrontacju nie mieli czytelnicy Strefy Siatkówki, biorący udział w Typermanii którzy w dużej części orzekli, że sobotnie spotkanie zakończy się zwycięstwem poznanianek 3:1.

IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań – Stal Mielec

13.01.2007 g. 18:00

Typ Strefy Siatkówki: 2:3

Typ uczestników Typermanii: 3:1

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved