Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stal Mielec po punkty do Poznania

Stal Mielec po punkty do Poznania

Po ostatnim zwycięstwie z Energą Gedanią Gdańsk siatkarki Stali Mielec jadą po kolejną wygraną do Poznania. - Czeka nas ciężka przeprawa - mówi Marta Łukaszewska, liderka Stali.

Plan, który do zrealizowania miały siatkarki z Mielca, a który przed nimi postawił zarząd klubu (zdobycie punktów w dwóch kolejnych meczach), w połowie udało się wykonać przed tygodniem. Zwycięstwo i komplet punktów w meczu z Gedanią nieco poprawiły nastroje w mieleckim klubie. Do pełni szczęścia jest jeszcze jednak daleko. Co prawda mielczanki opuściły ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale od zespołów z miejsc 9 i 10 dzieli je zaledwie jedno „oczko”. Ostatnie dość przekonujące zwycięstwo z drużyną z Gdańska pozwala z optymizmem patrzeć na mecz w Poznaniu. Mielczanki udowodniły, że o blamażu z Białymstokiem dawno już zapomniały i wracają do walki o utrzymanie, choć wielu przekreślało już ich szanse.

Ekipa z Wielkopolski, sobotni rywal Stali, po ubiegłotygodniowej porażce w Białymstoku zamyka ligową stawkę, mając na swoim koncie cztery punkty. Mieleckie siatkarki dobrze wiedzą, jak ważny to dla nich mecz. – Wiemy, że w Poznaniu czeka nas ciężka przeprawa, ale jedziemy tam zmotywowane i z wiarą w zwycięstwo – mów liderka mieleckiej Stali Marta Łukaszewska. – Będziemy walczyć w Poznaniu o punkty, ale niczego nie będziemy obiecywać. Na pewno będziemy się starać i damy z siebie wszystko – wtóruje jej Małgorzata Skorupa. Tak więc przed mielczankami w sobotę kolejne spotkanie z gatunku tych, które trzeba wygrać, z czego doskonale zdają sobie sprawę.Być może już w sobotę w szeregach Stali zadebiutuje nowa siatkarka Zoriana Pilipiuk. – My ze swojej strony zrobiliśmy już wszystko, teraz pozostaje nam czekać na certyfikat Zoriany – mówi prezes Stali, Marian Grzanka. Występ ukraińskiej przyjmującej w Poznaniu stoi więc jeszcze pod znakiem zapytania, jednak mielczanki i bez nowej koleżanki powinny postarać się o zwycięstwo w Poznaniu i wypełnienie drugiej połowy planu, który wyznaczył zarząd.

Początek meczu w Poznaniu w sobotę o godz. 18

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved