Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Kolejna porażka Mostostalu

PLS: Kolejna porażka Mostostalu

Będący w ciężkiej sytuacji kędzierzynianie w wyjazdowym meczu w Rzeszowie musieli uznać wyższość miejscowej Resovii. Rzeszowianie pokonali gości po zaciętym meczu dopiero w tie- breaku.

Zarówno Mostostal jak i Resovia podeszły do spotkania bardzo skoncentrowane, choć znajdują się na przeciwległych końcach tabeli PLS. Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęły obydwie drużyny. Zawodnicy Mostostalu chcieli od początku spotkania pokazać, że nie jest z ich grą aż tak źle i po dwóch skutecznych atakach Jakuba Jarosza oraz bloku na Gradowskim, który zastąpił w wyjściowym składzie Kvasnickiego prowadzili 7:4. Po chwili jednak dwie kontry rzeszowian zakończone skutecznymi atakami Łuki i Józefackiego wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie 9:8. Kolejne dwa skuteczne bloki Resovii podwyższyły prowadzenie rzeszowskiego zespołu do 11:9. Długo jednak goście nie pozwolili prowadzić rzeszowianom. Po skutecznym ataku z kontry Marcina Nowaka był już remis 11:11, a chwilę później po ataku w siatkę Gradowskiego Mostostal wyszedł na prowadzenie 13:12. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły po ataku Gromadowskiego, który po przerwie poprowadził zespół do zwycięstwa w pierwszej partii. Gdy stanął w polu zagrywki sprawił swoimi serwami wiele problemów przeciwnikom. Dzięki temu dwa razy skutecznie z przechodzącej mógł zaatakować Małecki. Mostostal wyszedł na prowadzenie 20:16. Rzeszowianie starali się jeszcze dogonić rozkręconych kędzierzynian jednak blok Łuki i Kaczmarka oraz punktowa zagrywka tego pierwszego nie wystarczyły. Kędzierzyński zespół wygrał seta 25:21.

Także i w drugiej odsłonie spotkania gra była zacięta do połowy seta. Obydwie drużyny atakowały z podobną siłą. Dwa skuteczne bloki kędzierzynian na Łuce i Józefackim dały prowadzenie gościom 9:7. Jednak gospodarze szybko ich dogonili. As serwisowy Łuki oraz skuteczna kontra Szczygła dały Resovii dwa punkty przewagi. Wtedy o czas poprosił trener kędzierzyńskiej drużyny. Przerwa nie wytrąciła z rytmu serwującego Łuki, który po raz kolejny zaserwował bardzo mocno. Jednak podczas bloku jego koledzy dotknęli siatki i punkt zdobył Mostostal. Kontra Józefackiego i blok rzeszowian na Jaroszu podwyższyły przewagę gospodarzy do stanu 18:13. Dzięki skutecznej grze przy siatce podopiecznych Jana Sucha Resovia prowadziła po chwili 20:14. Po bloku Marcina Nowaka na Szczygle Mostostal zmniejszył straty do 21:17. Jednak gdy w polu zagrywki stanął Józefacki rozwiał wszystkie wątpliwości kto wygra tą partię, serwując asa serwisowego. Seta zakończył autowy atak Gromadowskiego.

Przegrana w drugim secie zmniejszyła zapał kędzierzynian, którzy po ataku w antenkę Jarosza, bloku na Domoniku przegrywała także i w trzeciej partii 10:5. To było jednak najwyższe prowadzenie gospodarzy w tym secie, gdyż chwilę później dwie kontry zakończone skutecznymi atakami Gromadowskiego i pojedynczy blok tego samego zawodnika na Łuce zmniejszyły straty gości do stanu 8:10. Rzeszowianie przewagę zdołali utrzymać jedynie do drugiej przerwy technicznej, gdyż po niej dwoma skutecznymi blokami na Józefackim popisali się dwaj młodzi zawodnicy Mostostalu Jarosz i Domonik, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie 18:17. Domonik wraca do gry po kontuzji i od wejścia na boisko w drugiej partii bardzo dobrze sobie radził. Dzięki jego dobrej zagrywce kędzierzynianie zdołali wyprowadzić skuteczną kontrę, a po chwili zablokować Józefackiego. Ostatecznie Mostostal wygrał trzecią partię 25:23.

Do stanu 6:6 był wyrównany set czwarty. Później Resovia zaczęła budować przewagę. Najpierw linię trzeciego metra przy ataku przekroczył Gromadowski, z przechodzącej zaatakował Kaczmarek, a później podwójny rzeszowski blok zatrzymał Marcela a młody przyjmujący Mostostalu Jarosz zaatakował w aut i w antenkę. Resovia prowadziła 11:6. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu Resovii 16:10. Blok Nowaka na Kvaśnicce, kontra Kurka zmniejszyły przewagę gospodarzy do 18:16. To jednak nie wystarczyło podobnie jak potrójny blok kędzierzynian na Łuce. Skuteczna kontra Józefackiego dała zwycięstwo w partii gospodarzom.

Od początku tie- breaka przeważali już rzeszowianie, którzy prowadzili przez całego seta. Mimo, że po bloku Nowaka i Gromadowskiego na Perłowskim kędzierzynianie zdołali zbliżyć się do gospodarzy to nie kończyli ważnych ataków, posyłając ważne piłki w aut. Po kontrze Józefackiego było już 13:10 dla rzeszowskiego zespołu. Jednak skuteczny atak Jarosza i blok Domonika na Kaczmarku pozwoliły podopiecznym trenera Kubackiego myśleć o wyrównaniu i ewentualnym zwycięstwie. Dopełnił tego as serwisowy Jarosza dający remis 13:13. Jednak kędzierzynianie nie wykorzystali okazji i po bloku Kvaśnicki na Gromadowskim przegrali seta i całe spotkanie.

Resovia: Perłowski, Kaczmarek, Łuka, Pilarz, Józefacki, Gradowski, Kubica (l) oraz Szczygieł, Kvasnicki, Kamuda, Kozłowski Tomasz, Eithun

Mostostal: Jarosz, Gromadowski, Nowak, Małecki, Karzov, Zapletal, Mierzejewski (l) oraz Kurek, Domonik, Serafin

Resovia Rzeszów – Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:2

(21:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:13